Kes jälgib tähelepanelikumalt välismaailmas toimuvat, see leiab palju ühist Ameerika demokraatide võtetes oma presidendi vastu ning sotside ja Reformierakonna kampaanias EKRE osalusega valitsuse vastu.
Ameerikas võetakse pidevalt ette üha uusi süüdistusi Trumpi ja temaga seotud inimeste vastu ning meedia räägib sellest, kuidas presidenti hakatakse kohe-kohe maha võtma – ometigi on juba algamas uute presidendivalimiste aktiivsem kampaania. Trumpi pole siiani suudetud kõigutada ja kogu see kisa käib tegelikult selle nimel, et teda tagasi ei valitaks.
Eestis võtab opositsioon samuti ette üha vihasemaid rünnakuid EKRE ministrite vastu ja räägib sellest, kuidas valitsus olevat lõhestunud ja kohe langemas – ometigi kõrbevad poliitoravad ja sotsid ise oma ülepeakaela ette võetud umbusaldusavaldustega, valitsus aga püsib nende laimurünnakutest hoolimata.
Nagu Ameerikas nii ka Eestis on opositsiooni taga kogu peavoolumeedia, kes kaevab võimulolijate, eriti EKRE vastu üles väiksemaidki “skandaale” ja puhub need ülisuureks. Eesti ajakirjandus on ka varjamatult Trumpi-vaenulik. Ka Ühendriikides on võimult kukutatud opositsioonil selja taga korrumpeerunud jõustruktuurid ehk süvariik.
Nii nagu Ameerikas algatati suur skandaal Ülemkohtu kohtunikukandidaadi Brett Kavanaugh` vastu väidetava keskkooliaegse käperdamise pärast, nii võeti ka Eestis ette minister Marti Kuusiku väidetav vägivallasus naise vastu. Täiesti sarnased on muudki võtted, alates väidetavatest vabariiklaste rünnakutest demokraatide vastu (meil Kaja Kallase juhtum) kuni provokatsioonideni a la Mary Kross.
Tundub, et Eesti opositsioonil on head õpetajad nii Brüsselist kui ka Washingtonist. Opositsiooniga tiiba ripsutav president Kaljulaid kohtus märtsis Ameerika-visiidi ajal kõigepealt demokraadist esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga ja alles siis president Donald Trumpi julgeolekunõuniku John Boltoniga.
Otsest seost Eesti opositsiooni ja USA demokraatide vahel näitas suvine uudis: “Murelik USA senaator tuli uurima EKRE mõju Eestile: tuleb tagasi tõrjuda EKRE levitatav vihkamine ja ebaõiglus,” kirjutas Delfi, lisades: “USA senaator Ron Wyden tuli Eestisse, et oma silmaga näha EKRE valitsusse võtmise ja “pehme fašismi” mõjusid Eestis.”
Tegu oli opositsiooni otsese katsega määrida Eesti mainet USA demokraadi abiga ja ilmselt saadi ka nõu, kuidas efektiivsemalt valitsuse tööd segada. Pole kahtlustki, et liberaalne ja vasakpoolne opositsioon RE ja sotside näol saab toetust ja õpetusi oma mõjuvõimsatelt liitlastelt Läänes.