Mehe-naise suhet hindavad inimesed on juba ammu rääkinud, et homoagenda ei soovi geidele mitte võrdseid õigusi, vaid omasooiharuse ülimuslikkust – seda näitavad ka värskemad uudised.
Bostonis soovitakse vastukaaluks geiparaadile korraldada heterote paraad, kuid LGBT kogukond ja neid toetavad inimesed ei suhtu sellesse hästi. Eestis LGBT ühingu juhatuse liige sõnas, et sellise paraadi puhul on tegu mõnituse ja halvasti varjatud vaenulikkusega, kirjutab elu24.ee.
Sellles uudises paljastub kohe homoagenda kahepalgelisus – nemad võivad oma seksuaalse suundumuse paraade korraldada, teised aga ei või! Ja nemad tahavad seejuures olla need, kes selle asja üle otsustavad.
Kui geid soovivad demokraatlikku ühiskonda, kus neil oleks oma koht, siis peavad nad ka teiste õigusi tunnistama. Praegu aga kumab vastuseisust välja selge soov mitte kaotada oma positsiooni – üle võlli laskva käitumise ja riietusega geiparaadid, mis tegelikult šokeerivad traditsioonilist ühiskonnakorraldust, naudivad just pealepressiva ja väljakutsuva stiiliga avalikkuse tähelepanu saavutamist.
Homoagenda kardab seda positsiooni kaotada, sest heteroparaad tooks kindlasti tänavatele kordades rohkem inimesi kui geide oma, ja see varjutaks nende palaganid. Või peaksid nad ennast hakkama rohkem reklaamima ja siis on neil juba lihtsam üle pingutada ja ühiskonnale vastuvõetamatuks muutuda. Seetõttu tahabki nende agenda paraaditänavad konkurentsitult endale hoida.
Heterodel, eriti aga kristlastel, on põhjust tänavatele tulla juba enam kui küll, sest neid sunnitakse üha enam vastu astuma oma põhimõtetele, kui sellega riivatakse väidetavalt geide tundeid. Homofoobia-süüdistusi kleebitakse väga lihtsalt külge, geiõigused seatakse läänelikus ühiskonnas kõrgemale traditsioonilise pere õigustest ja heteroseksuaalne elulaad on geiagenda üha tugevneva surve all.
Kuigi homoõiguslased väidavad, et tegu olevat “mõnituse ja halvasti varjatud vaenulikkusega”, on miitinguid traditsioonilise pere kaitseks olnud enamasti rahulikud, murelikud ja nõudlikud – geiagenda agressiivsus paistaks siis kohe silma. Ka Eestis on aeg hakata mõtlema heteroparaadidele, kus ülistataks mehe ja naise armastust ja öeldaks ei ka sooneutraalsusele.