Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paradoks: Hiina koroonaviirus paljastas Euroopa sõltuvuse Hiinast

-
20.03.2020
Koroonaviirus on tekitanud nii põhjendatud kui ka põhjendamata hirmu. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Briti euroskeptik ja Brexiti eestvedaja Nigel Farage kirjutas hiljuti, et Hiinast alguse saanud koroonaviirus on paljastanud Lääne tarneahelate täieliku sõltuvuse Hiinast. Farage lisas, et loodab peaminister Boris Johnsonile ja sellele, et Johnson kaalub pandeemia valguses veel kord tõsiselt oma otsust lubada Huaweid Suurbritanniasse 5G võrku paigaldama.

„Lääne tarneahelad on jäänud Hiinast liiga suurde sõltuvusse,“ kirjutas Brexiti partei juht Newsweekis. Viidates Hiina presidendi Xi Jinpingi ja tema valitsuse pakkumisele toetada Serbiat ja Itaaliat praeguses kriisis, kirjutas Farage: „See, kuidas Hiina kasutab ära enda tekitatud kriisi selleks, et laiendada oma mõju üha kaugemale ja sügavamale Euroopasse, peaks meil juuksed hirmust püsti ajama.“

Ta kritiseeris Hiinaga suhetest kasusaajajaid ja lisas: „Olen ka varem rääkinud sellest, et üha rohkem meie ärimaailma ja avaliku teenistuse esindajaid, aga ka poliitikuid, on Hiina palgal. Nad peaksid küna äärest kiiresti eemale astuma ja järele mõtlema. Majanduslik heaolu ei seisa kõrgemal meie rahva hüvangust.“

Ka Suurbritannia endine rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Fox on viidanud sellele, kuidas pandeemia valguses on ilmnenud globaliseerumise ja globaalse turu haprus ning kuidas Briti majandus oleks palju kohanemisvõimelisem ja tugevam, kui rohkem kaupu toodetaks riigisiseselt ega sõltutaks nii palju impordile teistest riikidest nagu Hiina.

Fox lisas, et pandeemia peaks andma tõsise tõuke selleks, et Suurbritannia hakkaks ise rohkem tootma. Samuti võiks nüüd olla hea hetk vaadata üle olemasolevad varud ja suurendada riigi hakkamasaamist võimalike sarnaste juhtumite puhul tulevikus.

Nigel Farage omakorda rõhutas 5G võrgu Suurbritanniasse lubamise problemaatilisust ja avaldas lootust, et Boris Johnson saab nüüd ka ise aru, kui vale selline otsus on.

Austraalia ja Ameerika Ühendriigid on samuti korduvalt hoiatanud Hiina korporatsioonide sisenemisloa eest Briti võrkudesse, nimetades seda riiklikuks julgeolekuohuks. Farage on varem öelnud, et Suurbritannia ei võidelnud end Brüsselist vabaks selleks, et alluda seejärel Pekingile.

Allikad: Newsweek, Breitbart