Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister ja tema partei kasutavad Putini jutupunkte, et summutada kriitikat oma käpardliku valitsemise pihta

-
23.02.2022
Protestiv rahvas ja prügiauto valitsuse äravedamiseks – see on saabuva sügise motiiv.
© Uued Uudised

Idanaabri juurest on alguse saanud poliitika, et kui sisepoliitiliselt läheb olukord hapuks, tuleb leida välisvaenlane ja temaga hirmutades protestid maha suruda. Eestil on välisvaenlane küll täiesti reaalne, kuid  Kaja Kallase valitsus üritabki just julgeolekuolukorda aluseks tuues kriitikat valitsuse tegevuse(tuse) osas summutada.

Kui Toompeal toimusid protestid, süüdistasid võimupoliitikud ja nende ihumeedia meeleavalduste korraldajaid selles, et nad justkui ohustavad riigi julgeolekut olukorras, kus rahvusvaheline olukord on ülipingeliseks kasvanud. See aga ongi totalitarismi jutupunkt – laske meil rahulikult valitseda, muidu tulevad eriti pahad… Demokraatias see siiski nii olla ei tohiks – kui pole eriolukorda, jätkub kõik endiselt, sealhulgas kehtivad ka sõna- ja koosolekuvabadus.

ERR kirjutab: “Keskerakonna käitumist, tulles välja avalikult erinevate initsiatiividega küll koroonapassi kaotamiseks, küll energiatoetuste küsimuses, nimetas Kaja Kallas poliittehnoloogiaks, millel ei ole praeguses julgeolekukriisis kohta.”

Kaja Kallas rõhub seega kriisile, mille tõttu ei tohiks keegi jätkata poliitilist tegevust, mis on peaministrierakonnale mugav. Aga kui teised erakonnad jätaksid valitsuse kriisi tõttu rahule, siis ega valitsus seepärast sigadusi lõpeta: selles samas julgeolekukriisis jätkab Kaja Kallase kamp pealekaebamis- ehk rikkumisest teatamise seaduse läbisurumist (mida ta käis esmaspäeval Riigikogus tutvustamas), valmistab ette vaenukõne seadust, torkab kooseluseaduse rakendusakte teistesse seadustesse ja nii edasi.

Peaminister nõuab pingelisele olukorrale rõhudes teistelt poliitilist vaoshoitust ja kriitikast hoidumist, ise aga jätkab just neid seadusandlikke initsiatiive, mille vastu paljud protestid ongi suunatud. Kui opositsioon PortoRollo valitsuselt surve maha võtaks, teeks võimukamp just kriisi ära kasutades paljud oma salajased ja poolsalajased ideed teoks ning paneks siis oponendid fakti ette, et midagi enam muuta ei saa.

Julgeolekuolukord maailmas on ülipinev, aga see ei tähenda, et käpardlikku valitsust seetõttu siidpatjadel kandma peaks, seda enam, et just Reformierakond üritab kriisi varjus lisasigadusi korda saata.

Kaja Kallas teatas kord, et kui kriisid lõpevad, saab ta valitsema hakata. Lisaks kriisidele ootab ta ka konstruktiivse kriitika lõpetamist. Et saaks rahus valitseda.

UU