Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peavoolumeediast stratkommi: “sõltumatu” ajakirjanik hakkab nõustama ebapopulaarset peaministrit

-
04.06.2025
Kutsu on ikka peremehe teenistuses…
© Erki Evestus

Traditsionalistist Riigikogu saadik Varro Vooglaid juhib kõigi meie tähelepanu sellele, kui tihedalt on tegelikult läbi põimunud “sõltumatu” ajakirjandus ja täidesaatev võim. Jutt käib Delfis ja Eesti päevalehes töötanud Raimo Poomist, kellest saab Kristen Michali nõustaja.

Varro Vooglaid: “Järjekordselt näeme, kui udused on piirid peavoolumeedia ja riiklike propagandastruktuuride vahel. Mees, kes varem töötas pikalt sõltumatu poliitikateemadele keskendunud ajakirjanikuna Delfis, saab ühtäkki peaministri kommunikatsiooninõunikuks ehk asub tööle riikliku stratkomi teenistuses.

Seejuures jääb küsimuseks, milliste struktuuridega ja mil moel on asjaomased juba peavoolumeedias töötades tegelikult seotud olnud. Minu hinnangul on kõnealused struktuurid omavahel sedavõrd läbikasvanud, et selgeid piire polegi võimalik tõmmata. Süvariigiga tihedalt seotud inimesed on “sõltumatuteks ajakirjanikeks” kõigis suuremates väljaannetes.”