Eestis lõdvendatakse koroonapiiranguid, kuid Riigikogu jätkab kaugtööga – osaliselt ilmselt seetõttu, et esmaspäeval olid taas tagasi ka meeleavaldajad koos politseiriigi ihalejate piltidega.
“Riigikogu jätkab mais kaugtööna. Hirm inimeste ees on üks põhjus, miks vargakoalitsiooni tegelased end peidavad,” kommenteerib EKRE Riigikogu saadik Urmas Reitelmann sotsiaalmeedias.
Tõepoolest, Riigikogu kaugistungid käivad tehnilises osas endiselt üle kivide ja kändude, aga peamiselt just koalitsiooni poolelt tahetakse edasi kaugtööd teha – kuigi vaktsineerimised peaksid juba ka paljudel poliitikutel tehtud olema.
Koalitsioonile on kaugistungid mugavad, sest need vähendavad võimalust, et vastata tuleb karmidele küsimustele tegematajätmiste osas, seda enam, et ka Riigikogu ette tulevatel valitsuse ministritel pole tavaliselt midagi öelda. Kodus saab töö ajal teha ka asju, mis päevavalgust ei kannata.
Kui Jürgen Ligi ja Valdo Randpere väidavad, et nad ei pea tööle tulles meeleavaldajatega kokku puutuma ja selgitusi andma, siis on nad ülbed politikaanid – just protestid seadusandliku intitutsiooni ees annavad rahvale võimaluse ka valimiste vahepeal saadikuid mõjutada, sest teisi võimalusi selleks pole.
Rahvahääletusi teha ei lubata, nagu näitas abielureferendum, allkirjade kogumine ja petitsioonid üldjuhul võimulolijaid ei loksuta – nii ongi ainsaks võimaluseks pintsakunööbist kinnivõtmine meeleavalduse ajal. Kui reformarid sellest aru ei saa, ei saa nad aru ka demokraatia toimimisest.
Esmaspäeval näitas politsei meeleavalduse vastu üles vaid väga loidu huvi – ilmselt on pärast suurtele jõudemonstratsioonidele järgnenud kärpeid PPA eelarves neile pärale jõudnud, et valitsus pani politseinikud tanki, aga lojaalsuse eest mitte ei premeerinud, vaid ajas käe korrakaitsjate taskusse.