Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar kirjutas oma lehes vastuseks kriitikale, et kui valitsus toetab ajakirjandust, siis kaotab ajakirjandus koheselt sõltumatuse, et Postimees ei ühine enam teiste väljaannete taotlustega saada riigilt raha ajakirjandusele eraldi, vaid kasutatakse ainult üldisi riiklikke meetmeid.
„Senini on Eesti meediaettevõtted meedialiidu taotluste alusel saanud kaudseid toetusmeetmeid: digitellimuste käibemaksu vähendamine ja lehtede kojukande toetamine maapiirkondades, mis on ajakirjandusliku sõltumatuse vaatevinklist suhteliselt süütud asjad,“ kirjutas Raudsaar. „Kuid laual on jätkuvalt meedialiidu taotlus, et valitsus ostaks Eesti ajakirjandusväljaannetes iga kuu miljoni euro eest reklaame, ning nii aasta lõpuni, kokku kaheksa miljoni euro eest. Postimees ei soovi, et seetõttu satuks kahtluse alla meie ajakirjanduslik sõltumatus. Me ei taha seda raha. Pealegi, raske on paljudel.“
„Võib mõista, et Ekspress Grupp algatas pöördumised riigi poole, et saada nii- või teistsugusel viisil valitsuse rahalist toetust ajakirjandusele kriisiolukorras. Postimees Grupp on olnud nende ettepanekutega senini solidaarselt kaasas, olenemata ettepanekute iseloomust. Aga ei saa mõista Postimehe süüdistamist Eesti Ekspressi poolt, et ajakirjanduse toetamise nimel on Postimees nõus vähendama valitsuse «kottimist» kriisi ajal, nagu kirjutab Sulev Vedler viimases numbris. See ei ole mõistuspärane jutt. Postimees on küsinud ajalehtede kojukande kriisiaja toetust meedialiidu kaudu koos kõigi teiste lehtedega, sealhulgas Eesti Päevalehe ja Eesti Ekspressiga. Kordan, oleme küsinud koos. Oleme kojukande toetuseks saanud valitsuselt sellel aastal lisaks 450 000 eurot, mis läheb meedialiidu kaudu ajalehtede vahel jagamisele.“
EKRE on olnud kogu aeg vastu ajakirjandusele toetuse andmisele, erandina oldi nõus vaid toetama kojukannet, et tagada eeskätt maapiirkondadele ajalehtedele kättesaamine.