Kui Eesti ujus pikka aega Saksamaa ja Angela Merkeli pilsivees, seda just eelmise oravpeaministri Taavi Rõivase ajal, siis Kaja Kallas on riigi viinud Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni mõjusfääri, ning kuigi Macroni-Kallase suhted tunduvad pigem isiklikku laadi olevat, mõjutab Prantsusmaa tegevus ka Eestit – oli ju Kaja Kallas pärast Macroni suurejoonelist lubadust Ukraina sõtta minna kohe valmis sama tegema.
Macroni vastuolulised tegemised alates Putinile helistamistest sõja algfaasis kuni praeguse uue skandaalini Teise maailmasõja küsimustes heidavad varju ka Kaja Kallasele, kelle abikaasa oli Ukraina sõja alguses väga pikalt seotud Vene-äri jätkava firmaga. Reformierakonna ja tema partnerite paljud sammud alates suutmatusest võtta Vene kodanikelt hääleõigus ja Ukraina desertööride varjamisest Eestis kuni sisuliselt nurjunud mürsuhankeni Ukrainale panevad Kaja Kallase Macroniga samasse paati.
ERR vahendab: “Prantsusmaa otsus kutsuda Venemaa 6. juunil toimuvale Normandia dessandi 80. aastapäeva üritusele tekitab pingeid liitlasriikide vahel, kirjutas Politco. Vladimir Putin ei ole külaliste nimekirjas, kuid Venemaa esindajad on kutsutud osalema Teise maailmasõja aastapäeva tseremoonial.
Eelmisel kuul tabas lääneriike ootamatult teade, et Pariis, kui mälestusürituse korraldaja, saadab Moskvasse kutse isegi siis, kui Venemaa alustab uut pealetungi Ukraina vastu.
Ühendkuningriigi, USA ja veel kahe Teise maailmasõja liitlase ametnikud väljendasid selle sammu pärast muret, tõstatades küsimusi sündmuse sümboolse tähtsuse, protokolliprobleemide ja diplomaatilise suhtluse üle seoses Venemaa esindajatega.”
Prantsusmaa selline tegevus lõhub Lääne ühtsusrinnet Ukraina toetamisel. Eesti hädaks on see, et riigil sisuliselt puudub oma välispoliitika, riik lähtub Brüsseli ja Kaja Kallase kaudu ilmselt ka Prantsusmaa omast ning nende diplomaatilised apsud muutuvad ka Eesti omadeks. Lisaks on Eesti välisministri rumalad omaalgatuslikud sammud, nagu osalemine võimuvastasel miitingul Gruusias, toomas Eestile veelgi suuremaid välispoliitilisi probleeme.
Kaja Kallase rumalused aga piire ei tunne. Nii kirjutab Äripäev: “Kaja Kallas: Palestiina toetamine aitab ka Ukrainat”.
Sellele vastab ühiskonnategelane ja orientalist Peeter Espak: “Nüüd on Eestis küll täiesti lõplikult segi mindud! Me hääletame ÜROs koos Venemaaga, toetades Kremli geopoliitilisi sihte – ning hülgame suhtumise ja geopoliitilise arusaama, kus olime enne koos Ukrainaga ja kus on Ukraina ka käesoleval hääletusel. Ja siis meie valitsus ütleb, et Venemaaga koos hääletades Ukrainale vastupidiselt ja teiste demokraatlike ja viisakate ning meie ainsate tõeliste sõjalistest liitlasriikidega vastupidiselt, toetame me Ukraina sihte? See on ju hullumeelsus!”
Uued Uudised