Teisipäeval jooksid uudisteruumis hästi kokku kaks lugu – Priit Pulleritsu arvamuslugu Postimehes ja BNS-i uudis Saksamaast, kes avab immigratsiooniuksed lausa pärani.
Tööjõunäljas Saksamaa lihtsustab immigratsioonireegleid, et meelitada ligi välismaalt pärit tööotsijaid, muuhulgas saavad “hästiintegreeritud” töötavad migrandid võimaluse jääda pikaajaliselt riiki, vahendab BNS.
Ligikaudu 500 miljoni elanikuga Euroopa Liidu tööjõust ei piisa, et Saksa majandust käimas hoida, märkis koalitsioon. “Selle tõttu vajame töölisi kolmandatest riikidest,” selgitas siseminister Horst Seehofer pressikonverentsil strateegiat, mis tuleb heaks kiita ka parlamendis. Saksamaa ühiskond on aga sügavalt lõhestunud seoses asjaoluga, et alates 2015. aastast on riiki jõudnud enam kui miljon asüülitaotlejat, kes vajavad suures osas ülalpidamist ja kellest tegelikult kasu pole.
Oma arvamusloos “Priit Pullerits: migrandid tööle!” analüüsib autor seisukohta, mille kohaselt vananev Euroopa, ja sealhulgas ka Eesti, vajavat migrante, kes teeniksid pensionile minejatele vanaduspõlve toetust. Tema hinnangul aga peitub selliste arvamuste taga puhas omakasupüüdlikkus, mida varjatakse väidete taha, et nii aidatakse ka sõja ja kliimamuutuste eest põgenevaid Kolmanda maailma inimesi.
“Kui vaadata retoorikast kaugemale, ei toeta migrantide sisselaskmist niivõrd humanism, vaid eurooplaste mure selle pärast, kes tagaks nende senise hea elujärje säilimise ka siis, kui neist endast enam töötegijat pole,” kirjutab Priit Pullerits, kelle arvates nähakse migrante odava tööjõuna, kes elavad getodes ja lisavad raha ühiskassasse, kust makstakse vananevatele eurooplastele pensione.
Pullerits süüdistab Euroopat, kes pole suutnud endale jätkusuutlikku majandusmudelit luua, olles pühendunud vaid enda heaolule, ning soodustab nüüd inimkaubandust humanismi sildi all – sellepärast läks marru ka kogu vasakliberaalne Lääne-Euroopa, kui Itaalia siseminister Matteo Salvini EL-i orjakaubanduses süüdistas.
Priit Pulleritsu sõnu kinnitab Euroopa taust, kus migrante lastakse sisse puhtalt reaalsete töökätena, teades juba ette, et igast kaheksast hakkab tõõle üks, ülejäänud jäävad ballastina ühiskonna kaela – Euroopa loodab naiivselt, et see üks suudab siiski ülejäänut seitset pluss vananevat Euroopat ära toita. Majandusmudelit ei vaadata ümber isegi nüüd, mil seda kõigutavad üha enam nähtavamad sotsiaalsed, poliitilised ja ideoloogilised pinged. Ilmselt on selle taga ka teine protsess, mida peab töös hoidma – selleks on rahvusriikide hävitamine ja rahvastiku väljavahetamine.
Eesti ettevõtjad laulavad juba pikemat aega nutulaulu, kuidas tööjõu sisseveo piirangud pärsivad riigi arengut ja meie üldist jõukust – kui neid süüdistada omakasupüüdlikuses, on nad topelt solvunud! Mida tööandjad ka ei räägiks, kõige esimene asi, millele nad tööjõu sisserände vajadusest seletades mõtlevad, on nende endi rahakott, ja viimane asi on kahjuks Eesti rahvusriigi saatus. Kusagile sinna vahele jääb ehk ka pensionide väljateenimise vajadus. Neilegi peaks soovitama oma, Eesti päritolu tööjõu ärakasutamist, mitte võõraste sissevedu!