Euroopa pagulaspoliitika läbikukkumist soodustab see, et immigrantidest tehakse seal priviligeeritud inimesed ja sama teed läheb nüüd Hispaania sotsialistide “feministlik” valitsus.
Pärast seda, kui inimsmugeldajate laev Aquarius tõi Valenciasse 629 Liibüa rannikult üles korjatud immigranti, hakkasid Valencia tudengid saama käske vabastada ühiselamutoad ja üürikorterid, vahendab kansalainen.fi.
Ajakiri Actualidad Valdepeñas kirjutab sellest, kuidas Valencia õpilane Rubén, kes maksab oma toa eest 750 eurot kuus, peab nüüd mitme teise õpilasega sealt välja kolima. Rubéni ema ütleb, et selle põhjuseks on Aquariuselt saabuvad sisserändajad.
“Meile on öeldud, et üliõpilased ei saa oma kodudesse jääda, sest sinna majutatavatel põgenikel on palju haigusi,” ütleb ta. “Tundub, et ühe probleemi lahendamine tekitab juurde rohkem probleeme ja meie oma on suur, sest praegu puudub minu pojal Valencias kodu ja ta ei saa oma õpinguid jätkata. Me üritame midagi leida, kuid see on raske, sest suvekuudel on kõik kohad täis.”
Rubéni ema ei usu, et poja väljaajamine on terviseohuga seotud, sest kesklinnas elab juba niigi sadu immigrante ja nende osas ei võta võimud midagi ette. Noormehe vanemad on vihased ja kritiseerivad sotsialistist peaminister Pedro Sánchezit.
“Meedia ees on lihtne solidaarsust demonstreerida. Pedro Sánchez vaevalt tahaks põgenikke hajutada Moncloasse (Hispaania peaministri ametlik elukoht),” arvavad nad.
Laupäeval, 16. juunil teavitasid ametiasutused Rubénit ja teisi üliõpilasi, et neil on 24 tundi aega oma asjade pakkimiseks ja korterite vabastamiseks.
Liibüa rannikul otse inimsmugeldajatelt migrandid üle võtnud Aquarius tahtis oma musta lasti Itaalias maha poetada, kuid uue immigratsioonivastase valitsuse siseminister Matteo Salvini keelas alusel riigi sadamatesse sisenemise. Sama otsuse tegi ka Malta, kartes, et nood jäävadki nende kaela peale.
Inimveolaevale avas tee Valencia sadamasse Hispaania uus sotsialistlik valitsus, mida on naisministrite rohkuse tõttu ka feministide kabinetiks nimetatud. Uued võimud on lubanud lammutada ka Hispaania Aafrikas asuvate Ceuta ja Melilla enklaavide piiritarad, mis hoidsid seni migrante tagasi.