Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast 2”: millised juhtnöörid saab Jüri Ratas Bilderbergi kohtumisel?

-
10.06.2018
See pilt ütleb selgelt, kes määravad Jüri Ratase valitsemise ajal suveräänse Eesti poliitikat.
© Eero Vabamägi/Postimees

Saate “Räägime asjast” teiseks teemaks sai Riigikogu infotund, kus EKRE saadik Jaak Madison uuris peaminister Rataselt, millega ta on ära teeninud au olla kutsutud nn Bilderbergi grupi koosolekule.

Martin Helme sõnas muigamisi, et võib-olla on tõesti tegu kohviklubiga, kus arutatakse maailmaprobleeme, kuid kui Jaak Madison vihjas, et kutsutud on ka Rail Balticu üks tegevjuhte Baiba Rubesa ja küsis, et kas ka kohtumisel võiks ka see trass jutuks tulla, siis peaministri reageering oli eriline. “Nii napisõnalist Jüri Ratast pole ma veel näinud – ta ütles vaid, et ilmselt see jutuks ei tule,” märkis Helme.

Mart Helme sõnul on olemas üks raamat Bilderbergi grupi kohta, mille autor on igati selle kamba kohta infot ja materjale kogunud ja seda analüüsinud, kusjuures eriteenistused on seejuures teda takistanud, ja kui need materjalid kokku panna, siis kõik näitab, et tegu ongi maailmavalitsuse loomisega. “Kõlab küll vandenõuteooriana, aga kui paned suure panoraami kokku, siis näed õudset pilti, kuidas valitsusi paika pannakse,” kirjeldas Mart Helme. Muide, see grupp tõi ka Bill Clintoni lihtsast kubernerist USA etteotsa – tema karjäär algas just selliselt kohtumiselt.

Raamatu autori teada on grupi eesotsas globalistlike protsesside rahastajad, kes värbavad ideoloogilisi eksperte, nood pakuvad välja lahendusi, kuid ise ei saa kunagi teada, kas ja kuidas nende soovitusi ellu viiakse. Üks tuntumaid nimesid grupis oli David Rockefeller, sellesse kuulub näiteks ka Henry Kissinger, ja kogu see seltskond töötab välja strateegiaid selle kohta, kuhu maailm peaks nende äranägemist mööda jõudma ja keda nad soovivad selle eesotsas näha.

Martin Helme sõnutsi reklaamivadki grupi eestvedajad ennast globalistidena – väidetavalt tõid nemad ellu euroraha, praegu aga on nende teemadeks kliimavõitlus ja populismi levik. “Ilmselt saab ka Jüri Ratas sisendi, kuidas võidelda populismiga – aga võib-olla hoopis selle, kuidas olla parem populist,” arutles Martin. Mart Helme täpsustas, et Jüri Ratas ei aja mingil moel Eesti ega ka Keskerakonna asja, vaid on juba ammugi globalistide marionett.

Helmed rääkisid sellest, kuidas KE on pärast võimule tulekut täiesti loobunud kõigi nende asjade eest võitlemisest, mida nad lubasid teha opositsioonis olles, olgu selleks siis presidendi otsevalimine, e-valimiste lõpetamine, Rail Balticu peatamine või veel miski – igas asjas on tehtud kannapööre. Mart Helme lisas, et Ratast kohtab pidevalt mööda maailma ringi sõitmas, tal on igal pool kohtumised ja ilmselt saab ta sealt mingi sisendi – kõike seda on näha sellest, kuidas Keskerakond on täiesti teistsuguseks muutunud, kui oli seda opositsioonis olles.

Marin Helme aga meenutas juhtumit sellest, kuidas ühel Euroopa-reisil püüdis keegi maltalane teda vabamüürlaseks värvata. “Ta ütles, et kui sa meiega tuled, siis sa kujuta ettegi, millised uksed sulle avanevad,” jutustas Martin. Mart Helme aga ütles, et EKRE murrab vajalikud uksed ise maha. Mis aga puutub Jüri Ratasesse, siis tema kuulumine kõikenägeva silma vennaskonda pole küll Helmede hinnangul teada, aga ettevaatlik tasub temaga olla.