Mart ja Martin Helme võtsid saates “Räägime asjast” jutuks ka valitsuse läbikukkunud alkoholipoliitika, mida on algusest peale püütud serveerida mitte riigieelarve täitmise, vaid murena rahva tervise pärast.
Hiljutine statistika aga näitab, et valitsuse poliitika on hoopis joomist suurendanud. “Kui te ajate inimesed autodega Lätti, siis muud ei saagi järgneda, sest kui alkohol on ostetud, siis seda ei hakata jõuludeks hoidma,” märkis Martin Helme, lisades, et eelnimetatud statistika on hinnanguline, sest Lätis ostetud alkohol on ostuna läinud lätlaste arvele, kuigi suur kogus sellest juuakse ära Eestis.
Mart Helme nentis, et sotsid on nii eelarvesse laekumata jäänud raha kui ka kogu oma populaarsuse languse järgi aru saanud, et midagi tuleb ette võtta ja nad värbasid selleks endi sekka Marina Kaljuranna, ebapopulaarne Ossinovski aga on pildilt kadunud. Kuluaarides aga käivad jutud, et Kaljuranna tingimuseks sotside sekka tulemisel oli esikoht europarlamendi valimisnimekirjas.
Martin Helme meenutas üht eelnimetatud naispoliitiku raevupurset pärast põrumist presidendivalimistel, millest paistis välja tema pettumus poliitmängudes – ja nüüd ta soovib ilmselt lahkuda Eestist kaugemale, hea palgaga eurosaadiku kohale. Ka tema senine töökoht riigisektoris tehti väidetavalt Kaljurannale lohutuseks.
“Hea oleks teada, kes pani Kaljuranna kandideerima ja andis pärast valuraha; kes tõi ta praegu kapist välja, pühkis tolmust puhtaks ja lubas europarlamenti viia,” arutles Mart Helme, märkides ära ka selle, et kui varem domineeris Marina Kaljuranna riietuses sinimustvalge kombinatsioon, siis nüüd on see sotsidele kohaselt punane. Mis aga puutub sotside vastutustundesse, siis kogu oma läbikukkumiste juures pole nad siiani tunnistanud, et miski on valesti läinud, ja sama juttu räägivad ka peaminister Ratas ning Riigikohtu esimees Pikamäe, kelle arvates on riigis kõik korras.
Martin Helme tõi hoiatusena välja selle, et Soome turism Eestisse kukub hoogsalt, sest siin on kiirem hinnatõus ja närivam inflatsioon. “Enamik turiste on hiinlased, soomlasi enam ei kohta,” teadis ta. Martini sõnul ei teeni Eesti paar tundi siin viibivatelt kruiisituristidelt mingilgi määral nii palju, kui lisaks alkoholile ka kõiki teisi siinseid teenuseid tarbinud soomlastelt, kes lisaks majutusele käisid spaades, baarides ja ning kaubanduskeskustes ning jätsid siia ohtralt raha. Mart Helme sõnul on turism nagu tagurpidi eksport, sest turist tarbib siin väärindatud toodet, makstes selle eest rohkem kui kohalik, ja mis tähtsam, ta toob siia teise riigi raha.
Kokkuvõtlikult öeldes on valitsuse alkoholipoliitika kõik eesmärgid läbi kukkunud. Kuigi siseminister Andres Anvelt ja keskerakondliku valitsuse suuvooder Jaanus Karilaid on palju kiitnud päästjate palga suurendamist, piketeerisid päästjad ometigi ka sel nädalal Riigikogu ukse ees, sest nad on endiselt alamakstud, inimesed lahkuvad päästesüsteemist ja töökohad on täitmata. Seejuures on Eestist kehvemas majandusseisus Lätis päästjate palgad kolmandiku võrra suuremad, samuti on need meist kõrgemad Leedus.
Mart Helme sõnul on lätlaste edu taga see, et sealses valitsuses on ka rahvuslaste erakond, kes võitleb Läti rahva eest: seal on toimiv keele- ja kodakondsusseadus, minnakse üle lätikeelsele haridusele ja Läti saatis pikalt ka Euroopa Komisjoni eelarvekava. “Eesti võimupoliitikud rõõmustavad selle üle, et meilt võeti vähe raha ära – see on täielik popsimentaliteet,” nentis Martin Helme ja Mart Helme lisas: “Kui keegi arvab, et EKRE võimule tulles midagi ei muuda, siis ta eksib rängalt – me tuleme ja muudame kõik, sellepärast Pikamäe ja teised pabistavadki!”