Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast” Isamaast ja RE-st: tühjus sai mõttetuselt lapse ja juba kolmandat korda

-
23.12.2018
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.
© UU

Jõulueelses saates “Räägime asjast” oli Mart ja Martin Helme esimeseks teemaks Marrakechi lepe, millele Eesti andis valitsuse heakskiidu puudumisest hoolimata allkirja.

Erakond Isamaa küll teatas, et ta on leppe vastu ja kuigi selle liider Seeder väitis kirjas EKRE-le, et ei saa valitsusest lahkuda, kuna opositsioonis ei saaks nad midagi teha, ei teinud nad seda ka valitsuses olles. Tõehetk toimus Martin Helme sõnul kolmapäeval, kui valitsusel jäi seisukoht rändepakti suhtes kujundamata, kuid välisminister Mikser andis saadikule ÜRO-s käsu poolt olla, teades, et peaminister Ratas on tema selja taga.

Saatejuhid peatusid pikemalt kahe miitingu kajastamise juures – nimelt rääkis peavoolumeedia taas libauudiseid, vastandades kodanikualgatuslikku miitingut EKRE omale, tuues mängu Notšnoi Dozori, kelle üks liige osales tõepoolest EKRE piketil, ilmselt süvariigi käsul, kuid siiski provotseerimata, osavõtjate arvul võeti taas üks null tagant, ja nii edasi.

“Need libauudised ei lähe enam kellelegi korda – inimesed ei usu seda, mida öeldakse ERR-is; ja kui Delfis räägitakse üht juttu, siis meie toetajad teavad, et asi oli just vastupidi,” kommenteeris Martin Helme. Mart Helme lisas ühele Maalehe artiklile toetudes, et veelahe ei lähe enam parem- ja vasakpoolsuse vahel, vaid ühel pool on need, kes tahavad traditsioone säilitada ja teisel pool need, kes tahaks kõik maha lammutada. See on ka veelahe turvalise ja jõuka maailma, mida pakuvad konservatiivid, ning vaese ja ebaturvalise maailma vahel, mida annavad vasakliberaalid.

Helmede hinnangul kaob kogu maailmas üha enam keskklass ning tekib väike rikaste ja suur vaeste hulk, ning sama on ka Eestis, kus keskklassi ei jõudnudki eriti tekkida. “Maailmas vaesub iga päev veerand miljonit inimest, tekkinud on ressursside puudus ja need, kel pole, võtavad neilt, kel on olnud,” hoiatas Mart Helme ja Martin Helme täpsustas, et Marrakechi lepe toob Euroopasse inimesed, kelle kultuuris pole sellist asja, et 25 aastat tehakse hoolsalt tööd ja pärandatakse siis loodu lastele.

Saatejuhid tõid näiteks Gaza sektori, kus juutide valitsemise ajal olid suured kasvuhooned, mis varustasid Iisraeli köögiviljadega, kuid võimu üle võtnud palestiinlased peksid need puruks ja nüüd elatakse Muhumaa suurusel kõrbelisel maalapil umbes pooleteise miljonilise rahvastikuga mitte midagi tehes. Martin Helme lisas, et see on täiesti loomulik, kui sellised inimesed tormavad Euroopa piimajõgede ja pudrumägede poole.

Edasi aga nentis Martin Helme, et praeguseks on fakt, et Eesti on ühinenud Marrakechi leppega, aga segadus selle üle, kas valitsuse heakskiit oli või mitte, annab hea võimaluse sellest alati väljuda. “Ühinetud on seadusliku aluseta, pole järgitud vajalikke protsesse, ja pole saadud poliitilist heakskiitu, sest parlament tegi ainult 41 saadiku avalduse – seega välisminister Mikser omavolitses ja tuleb tagandada,” on Martin Helme kindel.

Helme nentisid, et ei Isamaa ega Reformierakond ei taha praegu ühtki liigutust teha. Isamaa istub endiselt valitsuses ja hakkab Mart Helme arvates nüüd mängima lolli juriidiliste analüüsidega Marrakechi leppe osas, et venitada asjaga veebruarini ja vahetult enne valimisi ühineda Mikseri umbusaldamisega, saamaks sealt omale punkte. Paraku ei kavatse EKRE neile selleks võimalust anda.

Martin Helme sõnul ei taha ka Reformierakond Mikserit umbusaldada, sest rändepakti teema on tänu selle blokeerimisest taganemisele neile väga valus – nad on ennast näidanud rändepakti toetajatena. Mikseri kõigutamine või sellest hoidumine tooks nende positsiooni väga selgelt välja – pakti vastu nad olla ei taha ja seetõttu ei saa ka Mikseri vastu astuda.

“Need mängud näitavad, et RE on nõrk, neil pole initsiatiivi midagi ette võtta, kuigi Mikserit umbusaldada saaksid nad ka ainult oma häältega; neil pole kaks kuud enne valimisi ei keskseid teemasid ega skeemitamisvõimekust, et sisevastuoludest nõrka Ratase valitsust paljastada, kuigi võimalusi selleks on palju,” kritiseeris Martin Helme oravaparteid rängalt.

“Reformierakonnal pole ei ajusid ega juhtimist, nad ei suuda fraktsiooni hääli kontrollida, kuigi väga palju valitsuse asju saaks ära hoida, kui RE vaid seda korraldaks – ja ise räägivad, et on juhtiv opositsioonipartei,” andis ka Mart Helme reformaritele karmi hinnangu. Martin Helme meenutas seda, kuidas Vabaerakond sai Jõuluvanalt ajakapsli, et keegi neid kunagi ikka mäletaks; sotsid sai mikrofoni, et ei peaks seda teistelt ära rebima ja RE sai koristamiskomplekti, et teiste ja enda järelt koristada.

Martin Helme täpsustas, et kuigi RE soovib ka Jüri Ratast umbusaldada, ei ole sel mõtet, sest inimesed ei saaks aru, miks teda kõigutatakse, kuid Mikserit oleks võimalik minema peksta. See ajaks tülli ka sotsid, kus ollakse Ossinovski suhtes kriitilised. ja kui Mikser oleks sotside poliitika ohver, siis suureneks lõhestatus veelgi.

Martin Helme usub, et jaanuaris selgub, kui palju Isamaa blufib ja kui peata on Reformierakond. Mart Helme aga võttis Isamaa ja Reformierakonna vangerdused kokku ühest vanast filmist pärit lausega: “Tühjus sai mõttetuselt lapse ja juba kolmandat korda!”