Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: Keskerakonnast on saanud Lasnamäe osakonna laiendus

-
09.09.2018
Lasnamäe on Keskerakonna üle võtnud.
© Peeter Langovits/Postimees

Saates “Räägime asjast” võtsid Mart ja Martin Helme jutuks ka auruväljalaskmisparteide massisigimise ja põliserakondade hetkeseisu.

Jutt käis muidugi toppama jäänud Eesti 200-st, Talviku parteist ja Vabaerakonna agooniast. Ennekõike aga arutlesid Helmed Eiki Nestori sõnade üle, et EKRE valitsusse ei pääse, aga nemad võtvat 20 kohta, ning Jaanus Karilaiu jutu üle, et rahvuskonservatiivid oleks Keskerakonnale hea partner – mõlemad sogasid lihtsalt vett.

Martin Helme naeris Artur Talviku erakonna hüüdlause “Elu eest” üle – need elust irdunud tegelased peavadki tema sõnul elu eest punnitama, et üldse pildis püsida. Mart Helme sõnul on kaks meest – Talvik ja Tsahkna – saanud oma erakonda juhtima asudes poliitilise usalduse krediiti, kuid on selle maha mänginud. “Nad said töökorras auto, tegid sellega avarii ja tahavad nüüd ise uut autot ehitada, et sellega ralli võita,” tõi ta piltliku näite.

Martini arvates on Eesti 200 hea õpikunäide süvariigi susserdamistest – nad ei saa isegi vene agentidega hakkama, kuid üritavad luua poliitilisi ühendusi. Mart Helme omakorda pakub, et ega kaposki pole mitte kõik globalistid, rahvuslikult meelestatud inimesed teevad lihtsalt nii, et neist lollustest midagi asjalikku ei sünni.

Martin Helme meenutas Juhan Kivirähki kurbust, et uued erakonnad söövad üksteise hääled ära ja jäävad neli senist suuremat erakonda. Helmede arvates võiks mingi uus jõud tulla, mis looks võimaluse kombineerimiseks, sest EKRE välja arvatud, on kõik teised erakonnad vasakliberaalsed, kes rohkem, kes vähem. Isamaad aga nimetas Mart Helme lausa liberaalseks mädasooks.

“Ilmselt ei värvi praegu keegi ennast nii nurka, et välistab koalitsiooni EKRE-ga täielikult,” arvab Martin Helme. Jaanus Karilaiu juttu sellest, et EKRE-st võib saada hea partner, nimetab ta surmasuudluseks – see peaks ilmselt vihastama rahvuskonservatiivide valijaid, kes KE-d ei salli. Sotside kohta ütles Martin, et neid ei lähe ilmselt kellelegi vaja. KE ja RE võivad mängida vastandumist, et siis kokkuleppe teha – aga EKRE rikub neil oma tulemusega selle mängu ära.

Mart Helme sõnul ei tea sotside kõrgest tulemusest ja EKRE eemalejäämisest rääkinud Eiki Nestor seda, kui vihased ollakse Reformierakonnas sotside ja Ossinovski peale, kes oravad valitsusest välja viskasid. Martin Helme lisas, et RE vaatab erinevustele vaatamata pigem EKRE poole, sest kuigi neid võidakse seetõttu süüdistada koostöös “äärmuslastega”, pole nende valijatel tegelikult eriti midagi selle vastu, sest liberaalidel polegi põhimõtteid. Küll aga ei saa Reformierakond ilmselt nõustuda Keskerakonna venestamispoliitika ja nende laialdase korruptsiooniga, ning kindlasti Keskidega sooviga saada peaministri koht.

Reformierakonna kohta arvasid Helmed, et neli kuud uue juhtkonnaga on näidanud selle nõrkust: selle siseelu ei toimi, pole raha ega uusi inimesi, juhtimine on nõrk, haruorganisatsioonid tegutsevad omaette, nimekirjade kokkusaamine võib raskeks kujuneda, sest neil on pikk pink poliitikuid ja muidusööjaid, kes (eriti endised ministrid) ootavad ministrikohti või saadikutooli – RE ei võta enam nii palju kohti kui seni ja kui nad välja ei vea, siis erakond laguneb, nagu kord Koonderakond.

Martin Helme arvates laguneb ilmselt ka Keskerakond, sest Jüri Ratas ei kontrolli enam venelasi, tema ajal on KE-st saanud Lasnamäe osakonna laiendus ja see on tulevikus ohuks ka Isamaale, kes on kogu venestamispoliitikas heakskiitev kaasosaline olnud. Mart Helme ütles, et kahjuks ei kujuta lõunaeestlased ettegi, kui ära venestatud on Ratase ajal Tallinn, kus vene keel on eesti keelest üle, venestamine on jõudnud koolidesse, riigikaitsesse, Kaitseliitu ja kogu riiklikku süsteemi.

Lõpetuseks tegelesid Helmed veel “laibamõnitamisega” ehk vaatlesid Vabaerakonna rümpa, mis ilmselt rändab prügikasti, sest selle senised liidrid Andres Herkel ja Artur Talvik on nende hinnangul olnud “poliitilised põmmpead”, kes poliitikast tegelikult midagi ei jaga. Mart Helme kritiseeris ka peavoolumeediat, kes pasundas küll Rahva Ühtsuse Erakonna ühinemissoovidest, kuid ei kajastanud ühegi sõnaga EKRE üleskutset Vabaerakonna rahvuslastele nendega liituda.