Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: kui süvariik hakkab valimistulemusi võltsima, tuleb vastupanuliikumine tänavatele

-
09.09.2018
Tõrvikurongkäik 2018 – selles sammusid ka paljud noored.
© Rauno Vahtre

Saate “Räägime asjast” viimaseks osaks on juba traditsiooniliselt välispoliitika ja seekord oli juttu süvariigist USA-s, Suurbritannias ja meil.

Alustuseks osutas Martin Helme sellele, kuidas Eesti peavoolumeedia kajastab sündmusi USA-s täiesti äraspidiselt – president Trumpist räägitakse kui hullust, kes tuleb võimult kõrvaldada, lisaks on temast valminud valesid täis raamat – põhjus on selles, et ta täidab antud valimislubadusi. Seetõttu on tagajalgadel ka sealne Demokraatliku Partei paramilitaarne tiib ehk Ameerika meedia, kes vaikib ühed uudised maha, teised paisutab üle ja lisab sinna ohtralt valesid.

Nii on praegu algatatud suur infosõda Ülemkohtu uue peakohtuniku Brett Kavanaugh’ vastu, kes on konservatiiv (Ülemkohtu ja föderaalkohtunikud pannakse ametisse maailmavaateliselt), ja seetõttu otsitakse tema juures märke väidetavast rassismist. “Isegi kui ta on rassist, siis pluralistlikus ühiskonnas ei tohiks see keelatud olla, eriti kui USA-s on olemas ka must ja islamirassism,” arvas Mart Helme.

Martin Helme hinnangul polariseerub USA ühiskond kiirelt, kusjuures vasakpoolne establishment kujundab meedia ja süvariigi abiga, valede ja hüsteeria toel oma oponentidest koletiste kuvandi, kes tuleb hävitada ja lömastada. Sama toimub tema hinnangul ka Eestis, kus inimesi hirmutatakse EKRE-ga ja seda teevad nii peavoolumeedia kui president isiklikult.

Martin Helme sõnul on ka Eestit tabanud poliitkorrektsuse ajuhaigus – iraaklane vägistas Tallinnas soomlanna ja sai vaid pool aastat! “Justiitsreformi vajalikkust näitab see, et politseil ja prokuratuuril on silmi ainult poliitiliste vastaste, mitte aga kuritegevuse jaoks,” sõnas ta. Mart Helme arvates on politsei riigi poolt repressioonideks liiga nõrgestatud, kuigi poliitiline tellimus on olemas.

“Meil käib võitlus vaba ühiskonna eest, kus politsei ja ametnikud ei istu keelates kodanike kukil,” selgitas Martin Helme ja Mart Helme lisas, et süvariigi hirm EKRE valimisvõidu ees on nii suur, et enne valimisi võidakse korraldada ka suur provokatsioon, mis rikuks rahvuskonservatiivide valimisvõidu ja osutuks hiljem mulliks, kuid tulemusi see enam ei muudaks.

“Kui selline asi nagu Eesti 200 tulemust ei anna, võidakse enne valimisi üles keerutada skandaal, millega kaasneks vahistamised ja siis nende varjus muudetakse valimistulemust, väites, et seetõttu kukkus EKRE toetus näiteks 10% – kui sellised asjad peaksid juhtuma, toome vastupanuliikumise tänavatele,” hoiatab Martin Helme.

Ka Mart Helme pöördub süvariigi poole: “Te ei pidurda meid, teie taandumislahingud lõpevad teie kaotusega – mida räigemaid on teie trikid, seda raskemat hinda maksate!” Ta pöördub ka jõustruktuuride lihtliikmete poole üleskutsega teha selliste sigaduste korral nn Itaalia streiki, mis seisneb mittemillegitegemises. Helme soovitab süvariigil õppust võtta nn Navalnõi efektist, kus sellised provokatsioonid pigem mobiliseerisid rahvast.

Viimaseks saate teemaks sai Brexit, mille Suurbritannia peaminister Theresa May on kahe aastaga suutnud tuksi keerata. Tema kapitulantlik läbirääkimiste platvorm Brüsseliga tõi kaasa prominentsete euroskeptikute tagasiastumine ja konservatiivide erakonna lõhenemise, sest see visati talle tagasi, kuna Brüssel pidas kapituleerumist ebapiisavaks.

“May kulutas kokkuleppe sõlmimise peale kogu oma poliitilise kapitali ja ajas erakonna lõhki, kuid ka Brüssel keeras vindi üle, sest Suurbritannia kokkuleppeta lahkumisel mõjub see halvasti Saksamaa, Prantsusmaa ja Hollandi majandusele,” selgitas Martin Helme, kelle hinnangul pole Euroopa Liit kokkuleppest huvitatud, isegi kui see neile kahju toob – nende esmaeesmärk on britte karistada ja alandada, ning May valitsus on neil lasknud seda ka teha.

Mart Helme sõnul vajab Suurbritannia tõelist Brexitit ja seetõttu on tervitatav Nigel Farage naasmine poliitikasse, mis suudab ehk ära hoida riigi muutumist Brüsseli vasalliks. “Kui britid lahkuvad lepinguta, on see innustuseks kõigile, kes tahavad EL-ist lahkuda,” lisas ta.