Sel nädalal algab Araabia Ühendemiraatides Dubais ÜRO kliimakonverents COP28, kuhu Eestist lendab kohale üle poolesaja inimese. Kliimaministeeriumi rohereformi asekantsleri Kristi Klaasi sõnul on sedavõrd mastaapsel üritusel kindlasti oma CO2 jalajälg, kuid läbirääkimisi ei saa pidada nii, et igaüks on oma kontoris laua taga.
ÜRO 28. kliimamuutuste konverents Dubais algab sel neljapäeval ja Eesti seab konverentsil esimest korda üles oma paviljoni. Seal toimuvatele paneelidele, aruteludele ja muu formaadiga üritustele sõidab Eestist üle 50 inimese.
Osalejate hulgas on peaminister Kaja Kallas, kliimaminister Kristen Michal, kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets, kliimaministri teadusnõunik Aveliina Helm, eelmine president Kersti Kaljulaid, Tallinna abilinnapea Joosep Vimm, Euroopa Komisjoni volinik Kadri Simson ning suur hulk teisi ametnikke, ülikoolide esindajaid ja ettevõtjaid.
Klaas tõdes, et nii mastaapsel üritusel on kindlasti oma CO2 jalajälg ja kinnitas, et riigid pööravad sellele samuti tähelepanu.
“Võiks küsida, kas selline läbirääkimiste viis on efektiivne, kuna on lisaks ka aeganõudev. Jah, see on aeganõudev, kuid läbi konsensuse otsimise on tulemus jällegi legitiimne,” ütles ta.
Allikas: ERR