Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noorteorganisatsioon Sinine Äratus nõuab, et järgmiseks kümneks aastaks koostatav metsamajanduse arengukava (MAK2030) tagaks, et aastane raiemaht Eesti metsades oleks maksimaalselt 8 miljonit tihumeetrit.
Sinine Äratus mõistab hukka viimaste aastate arengud metsamajanduses, mis on soodustanud kasumikeskse metsatööstuse eelistamist jätkusuutlikule loodusvarade kasutamisele ning rõhutame, et looduslike ressursside jaotamine peab tagama Eesti looduse tervise ja elurikkuse.
Vastavalt 1997. aastal vastuvõetud Eesti metsapoliitika raamdokumendile (https://www.riigiteataja.ee/akt/73663) on maksimaalne võimalik aastane puidukasutuse suurus kõigis Eesti metsades (mis tagab raie- ja uuenemise eeskirju järgides ka metsavarude taastumise) 7,8 miljonit tihumeetrit aastas.
Samuti toetab 8 miljoni tihumeetrilist aastase raiemahu ülempiiri SEI Talinna keskuse 2019. aasta lõpus valminud raport metsanduse arengukava stsenaariumitele (Metsanduse arengukava 2030 arengustsenaariumite mõju analüüs) põhjendades seda sellega, et suurem raiemaht mõjuks kahjulikult Natura direktiivide poolt kaitstavatele liikidele.
Vastavalt eelpoolmainitud Eesti metsapoliitika raamdokumendile on metsanduse arengul kaks lahutamatut ja teineteisest tulenevat üldeesmärki:
1) säästlik (ühtlane, pidev ja mitmekülgne) metsandus, mille all mõeldakse metsade ja metsamaade hooldamist ja kasutamist sellisel viisil ja sellises tempos, mis tagab nende bioloogilise mitmekesisuse, tootlikkuse, uuenemisvõime, elujõulisuse ja potentsiaali praegu ning võimaldab ka tulevikus teisi ökosüsteeme kahjustamata täita ökoloogilisi, majanduslikke ning sotsiaalseid funktsioone kohalikul, riiklikul ja globaalsel tasandil;
2) metsade tõhus majandamine, mille all mõeldakse kõigi metsaga seotud hüvede ökonoomset tootmist ja kasutamist nii lühi- kui ka pikaajalises perspektiivis.