Marrakechi rändepakt tungib ideoloogiliste MTÜ-de kaudu üha tugevamalt Eesti ühiskonda, sealhulgas massirände eelpropagandana ehk sellest protsessist positiivse kuvandi loomisena.
Arenguabiga tegeleva vabaühendus MTÜ Mondo kuulutab välja rändeteemalise stipendiumikonkursi raadioajakirjanikele. Konkursi eesmärk on stipendiumiga toetada raadiosaadete sarja, mis analüüsib inimeste rände ja popkultuuri omavahelisi seoseid näiteks levimuusika arengulugu läbi rände või muu selline. Stipendiumivooru suurus on 5000 eurot ja välja antakse kuni kaks stipendiumi, üks eestikeelse ja teine venekeelse sarja tootmiseks, vahendab BNS.
Stipendiumi väljaandmist toetab Euroopa Komisjon projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil” raames. Projekti peamine eesmärk on toetada avatumat, kaasavamat ja teadlikumat suhtumist rändesse ja rändajatesse. Sinna alla kuulub ka noortega töötavate spetsialistide ja noorte, kuni 35-aastaste ajakirjanike jõustamine.
Eesmärk on seega välja öeldud: “toetada avatumat, kaasavamat ja teadlikumat suhtumist rändesse ja rändajatesse”. Kindlasti jäävad täiesti mängust välja massirände negatiivsed tagajärjed nii Eestile kui maailmale (mida on näha värskete terroriaktide kaudu Lääne-Euroopas), rääkida tuleb ainult head, mis on nõudena kirjas ka rändepaktis.
Teiseks oluliseks hoiatuseks on see, et mõjutamise all on nooremad ajakirjanikud, kes peavad hakkama rännet kiitma. Nii võetakse neilt ära objektiivsus, need inimesed ei hakka enam analüüsima rändeprotsesside tegelikke tagajärgi, nad lülitavad halva poole sootuks välja – täpsemalt öeldes tehakse neist sel moel rändeideoloogid. Hoobi saab ka raadioajakirjanduse sõltumatus ja professionaalsus, eetrist hakkab kõlama puhas Marrakechi propaganda.
Ja mõistagi tuleb raha Euroopa Komisjonilt, nagu ka hilisemad migrandid.