Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rassism Briti moodi: kõige rohkem võimalusi on vähemuste, kõige vähem valge töölisklassi lastel

-
21.09.2020
Londoni pakistanlasest linnapea Sadiq Khan on pealinna oluliselt islamiseerinud ja sisserändajatele meelepäraseks muutnud.
© Scanpix

Briti parlamendi alamkoja haridusega tegelev grupp viis läbi uurimuse, millest selgus, et Ühendkuningriigis on kõige ebasoodsamas olukorras valge töölisklassi lapsed. Seda põhjusel, et riigi hariduspoliitika soosib vähemusgruppidesse kuuluvaid lapsi ja valge töölisklassi laste võimalus saada teoreetilis-praktilisel GCE (General Certificate of Education) eksamil (millega mõõdetakse õpilase akadeemilist taset) häid tulemusi on 50% madalam, kui vähemusgruppidesse kuuluvatel õpilastel.

Oxfordi ülikooli professor Peter Edwards rääkis Mail on Sunday’le, et valgeid töölisklassi lapsi nähakse sageli kui „ajast ja arust“ olevatena ning väärtusetutena. Edwardsi sõnul on selle teema üle arutlemine akadeemikute hulgas aga n-ö tabu, kuna seda seostatakse paremradikaalsete vaadetega. Tema väitel on ebasoodsas olukorras valgete noorte probleemi väga pikalt ignoreeritud ja paljude meelest on need lapsed juba sünnipoolest privilegeeritud, sest nad on ju valged.

Professor hoiatas, et nii suurelt hulgalt noortelt võimaluste võtmisel on väga sügavad sotsioökonoomilised ja sotsiopoliitilised tagajärjed. „Selle tulemuseks on murettekitav narratiiv ja ohtlik allakäiguspiraal. Leian, et oleme jõudnud väga kriitilisse punkti; mitte ainult, et kasutamata jääb tohutu potentsiaal, vaid ka põhjusel, et valitseb väga reaalne oht riigi olulisemate alustalade destabiliseerimiseks,“ hoiatas Edwards.

Samas on Briti mustadel ja vähemuste noortel palju lihtsam saada stipendiume, mida valged, vahel aga just valged mehed, üldse taotleda ei tohigi, kuna eesmärgiks on mitmekesisuse soodustamine ettevõtetes ja institutsioonides. Briti nn võrdõiguslikkuse seaduse kohaselt tohib tööle palkamisel eelistada võrdsete oskuste ja teadmiste olemasolul valgele kandidaadile vähemuse esindajat.

Plymouthi ülikooli teadlaste sõnul võib ebakõla üheks põhjuseks olla valitsuse stipendiumite skeem, mis toetab suurlinnade vähemuskogukondi, samuti heategevusreeglid, mille kohaselt tuleb suunata teatud protsent rahast vähemuskogukondade toetuseks. Teadlaste väitel viivad need programmid raha valgete, eriti vaesemate valgete, kogukondadest eemale.

Poliitkommentaator Calvin Robinson mainis intervjuus Breitbart Londonile, et kõige ebasoodsamas olukorras ongi just valged poisid. „Ja väga vähestel inimestel on piisavalt julgust sellest probleemist rääkida. On hulgaliselt tõendeid selle kohta, et kui Ühendkuningriik ongi rassistlik, siis kindlasti mitte sel viisil, nagu väidavad vasakäärmuslased,“ lisas ta.

Allikas: Breitbart