Kaja Kallase valitsus tõttas sõnakuulelikult Eestit järjekordse globalistliku algatuse külge haakima, aga sai omadelt mööda näppe – kriitilisi tööandjaid juhtiv Arto Aas on ju vana poliitorav.
BNS teatas neljapäeval: valitsus arutas kabinetinõupidamisel Eesti ühinemist Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) juhitava rahvusvahelise maksureformiga ja otsustas, et Eesti liitub kokkuleppega.
Järgmise sammuna asub Eesti nüüd tihedatesse läbirääkimistesse EL-i liikmesriikide ja Euroopa komisjoniga, et Eesti huvid oleks kaitstud OECD kokkulepet rakendava EL-i direktiivi väljatöötamisel, edastas valitsuse pressiesindaja.
Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuhi Arto Aasa hinnangul halvendaks Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) rahvusvahelise ettevõtte tulumaksumiinimumi ettepanekuga liitumine Eesti ettevõtluskeskkonda.
Negatiivne mõju süveneks Aasa sõnul veelgi juhul, kui maksureformi lõpplahendus tooks kõigile ettevõtjatele kaasa uue tulumaksu arvestussüsteemi, kus tulumaksukohustus tekib juba kasumi tekkimisel. Seda kinnitavad nii Euroopa Komisjoni mõjuanalüüs ühtse ettevõtte tulumaksubaasi ettepanekule kui Eestis tehtud uuringud, lisas Aas kirjas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannusele.
Lisaks leiab Aas, et praegu ette nähtud lävendid maksukohustuslastele on liiga madalad ja süsteemi üle võtmiseks ettenähtud aeg liiga lühike. OECD leppe põhjal töötab Euroopa Liit välja oma regulatsiooni ning ka selle puhul ei saa tema arvates lõpuni kindel olla, et see Eesti ettevõtja jaoks koormavamaks ei muutu.
Kokku põrkasid seega Reformierakonna poliitikute ülim globalismitruudus ja ettevõtjate pessismism, mis tuleneb sellest, et erinevalt valitsusest võivad nemad sellistest otsustest kannatada.