Energiakriis, mis algas ammu enne Ukraina sõda, mõjub laastavalt kogu läänemaailma majandusele ning oma osa selles on kliimahüsteerilisel majanduspoliitikal.
Postimees kirjutab: “Euroopat ähvardab ravimikriis, Eestis on olulised ravimid otsakorral” ehk “Seoses amoksitsilliini üleeuroopaliste tarneraskustega on ka Eestis seda toimeainet sisaldavate ravimite kättesaadavus piiratud, teatas ravimiamet sel nädalal. Nimetatud ravimit kasutatakse teiste hulgas näiteks kopsupõletiku, bronhiidi ja liigeseproteesidega seotud põletike raviks. Ravimitootjate andmetel on tarneraskused põhjustanud märkimisväärselt suurenenud nõudlus antibiootikumide järele ja samal ajal tootmisvõimsuse kahanemine muu hulgas tooraine ja pakkematerjalide puuduse ning energiakriisi tõttu.”
Lõpetagu Euroopa rohelollused, lasku energiahinnad ilma CO ja börsispekulatsioonideta alla ning tootmisvõimsused taastuvad. Kuni aga senine majanduspoliitika jätkub, on oodata üha enamat tootmisvaldkondade hättasattumist.
Eeskuju on olemas: Solidarna Polska esitas kolmapäeval Poola seimile parlamendi eelnõu, millega kavatsetakse peatada EL-i CO2 heitkogustega kauplemise süsteemi (ETS) toimimine Poolas. See lahendus võimaldab langetada energia ja soojuse hindu, ütles selle partei juht Zbigniew Ziobro.
Uued Uudised