Üha sagedamini kuuleb arvamust, et kas multikultuurses Rootsis üldse enam on mõistusega ühiskonda – eriti praeguse pandeemia päevil.
BNS vahendab, et kui Norra teatas juba neljapäeval koolide ja lasteaedade sulgemisest, siis Rootsi tervishoiuametnike hinnangul on mõistlik koolid lahti hoida.
Norras on juba 750 kinnitatud juhtumit, Rootsis on nakatunuid 775. Kardinaalselt erinev suhtumine aga silmaga märgatav.
Rahvaterviseameti juht Johan Carlson arvab, et lapsed ja koolid epideemiat ei levitavat ja seega ei anna sulgemine mingit efekti. Tema sõnul võib koolide kinnipanek vajalikuks muutuda alles siis, kui haigus on laiemalt levimas ja inimeste üldist liikumist on vaja piirata. Seega aega küll!
Järgmine jutt aga paneb asjad paika – Carlsoni hinnangul ei saa koole sulgeda ka enne, kui maakondadel on olemas plaan selle kohta, kuhu lapsed panna. «Paljudel lastel ei ole turvalist kodu või kedagi, kellele toetuda. On täiesti võimatu kiita lihtsalt heaks koolide sulgemine ja jätta lapsed omapead,» lausus Carlson.
Paljudel lastel pole kodu? Kas see ongi Skandinaaviamaades levinud laste “riigistamise” tulemus, kus lastekaitsetöötajad on lapsed vanematelt ära korjanud ja neil pole kriisiolukorras kusagile minna?
Nii küsivadki kommentaatorid: “Kas rootslaseid on tabanud mingi “enesehävituse epideemia”? Vägisi tekib tunne, et see rahvus tahab ennast maailmakaardilt lihtsalt kustutada – tehku siis seda juba kiirelt ja valutult, et teised ei peaks seda pealt vaatama…”