Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rünnakujuhtumid Eestis: kui algatatakse massihüsteeria, tasub küsida – kes sellest kasu saab

-
11.02.2021
Kaja Kallas õhutas hüsteeriat.

Eesti poliitikamaastik on juba mõnda aega olukorras, kus isiklik, olmeline või muu apoliitilise taustaga konflikt muudetakse oma huvides poliitiliseks ja ideoloogiliseks – nii käsitletakse näiteks eestlase ja välismaalase olmetüli meedias kohe esimese osapoole rassismi või võõravihana. Hiljem selgub, et taust oli hoopis teine.

Nii kirjutab ERR ühe kuumema juhtumi tegeliku tausta kohta: “Põhja ringkonnaprokuröri Diana Helila sõnul ei olnud Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarsti Peep Talvingu rünnak seotud tema tööga teadusnõukojas.” Täpsustatult: “Kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Diana Helila ütles uudistesaatele “Aktuaalne  Kaamera”, et Wilson tunnistas end teos süüdi ja kahetses ning on nõus kokkuleppemenetlusega. Samas ei suutnud ta selgitada oma teo motiive. Siiski ei ole see prokuratuuri hinnangul seotud Talvingu tööga teadusnõukojas.”

Pärast Irja Lutsari kohta käivat kriitikat Telegramis ja eriti Talvingu ründamist algas nii meedias kui poliitikamaastikul kohe hüsteeria, mida kippus ära kasutama ka vaenukõneseaduse arhitekt Kaja Kallas. Peaminister Kallas teadusnõukoja liikmete ründamisest: kui sallime sellist käitumist sotsiaalmeedias, ilmub see ka tänavatele

Nii Kallase kui minister Tanel Kiige sõnavõtud olid ligikaudselt sellise sisuga, et nüüd on kiiresti vaja sotsiaalmeediat vaigistada, muidu hakatakse koroonaarste lausa massiliselt ründama – nii ehitati vundamenti suukorvistamisele. Nüüd selgus, et ründajaks oli allilmategelane ja motiiv teadmata, aga sotsiaalmeediat asuti juba vaigistama.

Siinkohal on paslik meenutada lugu, mille taust paljastus kahe aasta eest 12. veebruaril – ikka see kurikuulus Mary Krossi juhtum. 12. veebruaril 2019 teatas politsei, et allkirjeldatud juhtum kriminaalmenetluse raames kinnitust ei leidnud. Ühtlasi alustas politsei kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb valeütluste andmist.

28. novembril 2018 aga kirjutas ERR: Tallinnas Stroomi rannas ründasid kaks meest teisipäeval koeraga jalutanud välismaalasest naist kividega. Ettevõtja Karoli Hindriksi sõnul oli tegemist tema sõbrannaga, kellel ründajad soovitasid tagasi koju minna.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit selgitas ERR-ile, et juhtunu kirjelduse järgi järgnesid kaks eesti keelt kõnelevat meest teisipäeval ühele naisele Stroomi rannas, kõnetasid teda ning hakkasid ühel hetkel loopima kividega naise ning temaga koos olnud koera pihta. Naise vigastused ei olnud rasked.

Tollal algatas paanika siseminister Katri Raik, kes rääkis rünnakust Kodanikupäeva aumärkide üleandmise galal.

“Just nendel hetkedel on jõudmas sotsiaalmeediast niiöelda suurde meediasse teade, et eile (teisipäeval – toim.) loobiti Stroomi rannas kividega naist, kes on välismaalane. Teda ja ta koera. Naine sai haiget, aga mitte selle võrra, et ta oleks läinud arsti juurde, koer sai natuke rohkem haiget. Inimest, kes läks meie Eestis, mida me armastame sellepärast, et siin on puhas loodus ja turvaline elada, koeraga jalutama ja ta sai kividega loobitud. Me oleme astunud ühest piirist üle. Seal lõpeb minu vabadus, kus teisel inimesel algab valus,” lausus Raik.

Sotsist siseminister algatas hüsteeria, millel polnud reaalset tausta, ning sama tegid nüüd ka peaminister Kaja Kallas ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik, aga ka mitmed ühiskondlikud organisatsioonid, mis esindasid näiteks ajakirjanikke ja põllumehi. Mõisteti hukka midagi, millest kellelgil täit pilti polnud.

Nagu ikka sellistel puhkudel, on vaja juhtum kõigepealt politseile uurida anda ning hoida ära poliitiline ja ajakirjanduslik massihüsteeria – Eestis vajutab paanikanuppu paraku võimueliit koos oma ihumeediaga.

Kui algab massihüsteeria, siis maksab ikka soovitada: Cherchez la femme! Seda nii otseses kui kaudses mõttes.