SAADE Kriisikabinet #3: Kuressaare haiglale appi tõtanud südamearst Hasso Uuetoa räägib eriolukorrast Saaremaal

Kriisikabinet, Video,
- Updated

Vaheldumisi Eestiga Rootsis töötav, Kuressaare haiglasse appi tõtanud südamearst Hasso Uuetoa, räägib Uute Uudiste saatele „Kriisikabinet“, et tegelikult on peale tema sinna veel hulk inimesi appi tulnud ning see tõstab moraali.

„Äkki oskame ka pärast kriisi tegutseda sõbralikult ja koostöös edasi,“ lausus veidi ka oma Eestist lahkumise põhjuseid avanud Hasso Uuetoa, lisades, et Eestis pole osatud pahatihti oma spetsialiste hoida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta rääkis, et tänu piirangutele pole must stsenaarium Saaremaal osutunud tõeks. „Mina olen mures Rootsi lähenemise pärast,“ kommenteeris Uuetoa meie läänenaabri liigselt pehmet suhtumist. „Kõik epideemiad on võidetud ikka tänu sellele, et on kehtestatud ranged piirangud.“

Rääkides maskidest, lausus Uuetoa, et erinevad uuringud, millega ta on tutvunud, kõnelevad maskide kasust. „Minu arust on arusaamatu, et terviseametnikud ja mõned perearstid siiani räägivad maskidest kui mingitest mõttetustest vahenditest,“ ütles Uuetoa.

Kui on räägitud, et koroonaviirus tabab eeskätt kroonilisi haigeid, mille alla kuuluvad näiteks diabeet, kõrgvererõhutõbi, samuti kopsuhaigused ja astmaatikud, siis mõnel puhul on täheldatud, et probleeme tekib hoopis liiga tugeva immuunsussüsteemiga inimeste puhul.

Kuna konkreetset viiruseravi veel ei ole veel välja mõeldud, siis tehakse doktori sõnul eeskätt organismi toetavat ravi, mille hulka kuulub ka C-vitamiini süstimine. Tavaolukorras ta siiski ei soovita C-vitamiiniga üle pingutada – mitmekülgne korralik toitumine annab vajalikud ained kätte.

Tema sõnul on Covid 19 puhul tegu ka meditsiinitöötajatele uudse haigusega ning kõik õpivad sellest, seetõttu on ka muutuvaid juhiseid ja segadust olnud palju, ütles viimatistel Riigikogu valimistel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjas osalenud Hasso Uuetoa.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused