„POOLKUU IGOR GRÄZINIGA”: Kas president Kaljulaid mängis Putiniga kokku?

Poolkuu Igor Gräziniga,
- Updated

Õigusteadlane Igor Gräzin ja ajakirjanik Andres Raid räägivad Teise maailmasõja lõpust, president Kersti Kaljulaidi järjekordsest fopaast, „keelatud raamatust“, mille üle enam arutadagi ei tohi ning Venemaa kahekümnest kaotatud aastast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

17 commentsOn „POOLKUU IGOR GRÄZINIGA”: Kas president Kaljulaid mängis Putiniga kokku?

 • Avatar

  Eesti olukord on lootusetu. Peaministril on sõlmitud koostööleping Putiniga. President eelistab umbkeelseid vene mehi ja saadab oma lapse vene lasteaeda, sest ta mees vaevalt oma lastest eestlasi kavatseb kasvatada vaid ikka venelasi. Putin nõustus silmapilk sellisega kokku saama ja jumal teab mida nad seal kokku leppisid ja rääkisid. President vaenab igal pidulikul tähtpäeval avalikult eestlasi: isegi Eesti Vabariigi Vabaduspäeval. Kui teistes riikides sellistel tähtpäevadel riigijuhid on oma rahva üle uhked, siis meil aga president tatistab näkku. Ja ekre jõud on mannetu ja ei saa ka rusikat lauale lüüa, sest Ratas vahetab siis EKRE kohe SDE vastu välja ja on peaminister edasi – tal on trump taskus. Masendav olukord. Ja seda kõike tiblastunud eestlaste tõttu, kes valivad Keskerakonda, Sotsiaaldemokraate, Reformierakonda ja “Isamaad”, kes tassib pronkanastajale lilli ja pärgi.

  • Avatar

   See on tähtis kokkuvõte. (Ja see on ajakirjanduslik pärl: https://objektiiv.ee/meil-on-neid-inimesi-vaja-kaja-kallas/)
   Üks asi, mida teha saab, ongi sellised asjad nähtaval hoida. Ja jürkadele tuleb julgeid avalikke küsimusi esitada — ka plakati peal. Kui ei saa sisulist vastust, siis muutub vingerdamine nähtavaks ja inimestel tekib võimalus järele mõelda.

 • Avatar

  President ning rahvas peaksid kokku hoidma – seda enam väikeses riigis. Tänane Eesti president teenib kõigi teiste, mitte eesti rahva huve. Inimesed, kas olete kokku rehkendanud, kui palju olete tänaseks kaotanud oma isiklikku raha teise pensionisamba reformimise ärajätmise pärast, muidugi kui oleks käitutud riigimehelikult. Väljamaksed oleks pidanud tehtama inimestele näiteks ühe kuu etteteatamisega pankadele. Kõik oleks võinud olla ju teisiti… Kas see antud otsuse langetaja korvab inimestele tehtud kahju? Salatsevat ning omapäi tegutsevat presidenti ei ole väikesele riigile vaja.

 • Avatar
  Leo Viller

  Mõned siin kutsuvad üles, et ajalugu ei peakski meelde tuletama. Esiteks – kõik tsiviliseeritud riigid on hea poliitilise tava kohaselt oma poliitiliste ja sellega paratamatult seostuvate sõjakuritegude eest avalikult vabandanud. Kuna Venemaa kui NSVL õigusjärglane seda teinud ei ole ja ei tunnusta isegi rahvusvahelise õiguse kohaselt kehtivat Tartu rahulepingut, siis kerkib küsimus, kas Venemaad ( st tema valitsejaid ) saab ikka usaldada. Teiseks – Venemaa kui ühe Teise maailmasõja võitja rahva keskmine elatustase on näiteks mitu korda madalam sõja kaotajate ( Saksamaa, Soome ) elatustasemest. On kuri kahtlus, et kui näiteks Venemaal oleks tänapäeval USA, Soome, Saksamaa jne elatustase ja USAs tänapäeva Venemaa elatustase, kas siis Eesti ikka kipuks NATOsse ja kardaks Venemaad

  • Avatar

   Kui rahatrükil baseeruv majandusmudel kokku kukub, siis on Venemaa elatustase kõrgem Sinu poolt mainitud riikidest. See pauk tuleb üsna pea. USA ja EL trükivad raha nii et isegi Zimbabwe ja Weimari Vabariik ei teinud midagi sellist. On ainult aja küsimus, kui need triljonid aktsiaturult reaalvarasse paiskuvad ning siis maksab päts leiba veoautotäie dollareid või eurosid. Ja kui leiba enam osta ei jaksa, siis hakkavad USA 130 miljonit vähemust ja Euroopa 50 miljonit vähemust seda rassistide käest jõuga võtma ja lääs lõpetab oma teadaoleval kujul eksistensi.

  • Avatar
   Aleksander

   Kui loll-ivanile, nimetagu ta ennast Juriks on kisiljovid pähe tagunud, et venemaa on üks igavesti jõukas maa, mille elutase kohe-kohe saab USA või Euroopa omast kõrgemaks, siis pole mõtet tamaga vaielda. Ainult, et too Juri nimeline loll-ivan ilmselt ei tea, et statistika on internetis saadaval ja ei vasta kuidagi sellele mida jurotška püüab siin oma vaimse rodina kiituseks pajatada.

 • Avatar
  Jüri Böhm

  Ja veel.
  Minu ema NKVD toimikud on Madara tänava arhiivis avalikus kasutuses.
  Seal on kõik ülekuulajad ja represseerijad kõik dokumentaalselt kirjas lausa amegti nimede ja au astmetega – ja mida!?

 • Avatar
  Jüri Böhm

  Miks ei saa enam kommentaaridele hinangut anda.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Lõputu teema see vene värk,lihtsalt ei jõua ära kiruda kuigi nn. usuinimesed peaksid olema tolerantsemad ? Kaplanid õnnistavad relvi ja saadavad sõdureid teistesse riikidesse talupoegi tapma,sarjavad teise suveräänse riigi juhte jne.Putin istub sügaval keldris-sm.Gräzin kui sügaval siis ? Selle suure kampaania käigus võib välja tulla,et Kloogal toimetanud Eestlased olid hoopis KGB agendid ja sakslased ei teadnud seal toimuvast muhvigi,euroopa suured vangilaagrid vabastasid hoopis jänkid,et Teherani,Jaltat ega Potsdami pole olnudki jne. !
  Kui katsuks kõik need 1937-1950 toimunud ajaloo küsimused selgeks vaielda,mitte valikuliselt sündmusi võimendades ning teisi samatähtsaid mahavaikides! Pärast seda püüaks rahulikult edasi eksisteerida ilma pideva nutujoruta ? Kahjuks on see võimatu sest pidevalt on vaja kuskil kuvada vaenlase kuju,pidevalt on vaja rahvale hirmu jägada ja nii juba ca 30 aastat !
  Edaspidiseks teile kõigile – olge terved !

  • Avatar
   Aleksander

   Kas eestlastel on Venemaa ja venelaste ees mingi teene, et nõuate eestlastelt lipitsemist. Mis teil veel Eestis 1937-50 aastatel toimunus ebaselget on? Kui te ise olete üks harimatu tolvan, kes ei ole viitsinud endale asja selgeks teha, siis on tegemist teie isikliku probleemiga, ei maksa seda eestlaste või Eesti kaela ajada. Informatsioon on saadava, lugege vaid. Paistab, et Teheran ja Jalta kohta on teil samuti teadmised puuduvad või on sellised. mida kisiljovid pajatavad. Ja kuidas teile Kloogal toimetanud käputäis eestlasi ette jäid? jäid karistamata või? Uskumatu-toomas on ehe näide kremli partjankast, eesti keel on küll nobe aga lehk on ikka tüüpiliselt tiblalik.

 • Avatar
  Sirly Lill

  Hr Gräzinile toetuseks: tunne, kas on vaja üliõpilastel lasta uurida ühte raamatut, oli õige. See oli südame hääl. Kogu looming tuleb kas Valgusest või kuskilt mujalt. Kas on vaja uurida midagi, mis pole Valgusest?

 • Avatar

  Venemaa nüüd 20 aastat kindlasti kaotanud pole. Palgad on kümnekordistunud, majandus ka kmnekordistunud ja maailma 5. Riik on jälle suurvõim, riigivõlga praktiliselt pole. Joomine ja narko tarvitamine on vähenenud üle poole ning Venemaal on hetkel 4 korda vähen narkosurmasid kui USAs ja 2 korda vähem kui Eestis. Rubla on nii kõvaks rahaks muutunud et naftahinna krahh et teinud rublale midagi. Ja rikas Vene turist on kõik turismisihtkohad vene keelt rääkima õpetanud Seda nimekirja võiks lõputult jätkata. Äkki keegi oskab öelda midagi mida see Venemaa konkreetselt kaotab ? Meie poolt vaadatuna on see muidugi muret tekitav sest keegi ei tea mida Venemaa oma võimsusega edasi kavatseb teha aga jutt põhjakäinud Venemaast lõpeb meile samasuguse keretäiega nagu USA sai Ukrainas ja Süürias.

 • Avatar
  Tarmo Multanen

  Igor, kuidas me siis küüditajate järeltulijaid ei tea, Alla Jakobson, lugupeetud Eesti Juudi Seltsi esinaine on ilmekaks näiteks

  • Avatar
   White Pride Worldwide

   Ega igor ei kavatsegi sellest avalikult rääkida, Igor vana reformierakondlane vaatas lihtsalt ühel päeval et oy vey, EKRE on saanud tugevaks, tuleb rahvuslaste sekka sisse imbuda, äkki saab neid kodustada.

   • Avatar
    Elagu Vaba Eesti!

    Nagu näha, on see”white pride worldwide” varjunime-all esineja “pride”-nimelisetel paraadidel osalev homoaktivist, kes normaalsuse pooldajate vahele üritab kiilu lüüa. Härra Gräzin oli ainus reformierakonda kuulunud riigikogu liige, kes oli vastu eesti rahva hävitamisele homo-kooseluseaduse abil, mis tehti selleks, et homod saaks võõraid lapsi endasugusteks väärastada neid lapsendades ja oma isikliku perversse eeskujuga ning pideva ajupesuga töödeldes! Kuna härra Gräzin seisis sellel hetkel Eesti rahva püsimajäämise eest, erinevalt kanada topeltkodakondsusega homoaktivist imre sooäärest, kelle perekonnanimi on eestipärane, kuid teod on Eestivaenulikud, nagu ülejäänud refid ja nende perverssuste suurimad kaas-kaelasurujad sotsid, kelle homoseksualism on üle Euroopa kuulus, alustades skandinaaviast, mis vaevleb sotside=homoseksualistide diktatuuri all ja lõpetades itaalia ning hispaaniaga, kus kohe, kui sotsid=homoseksualistid võimule said, kehtestati homoabielud, ning liberastid on neid igal pool toetanud, kuid Härra Gräzin on nendest liberastidest eraldunud ja mul oleks hea meel, kui selline õiget asja ajanud mees samuti EKRE-ga liituks, see, kes on Eesti väärastamise vastu, on õigel teel!

 • Avatar

  Beslani pantvandidraamas võeti -Vikipeedia andmetel, 1300 pantvangi ja surma sai 344 inimest, kellest 186 olid lapsed. Gräzin väitis, et läbirääkimisi ei peetud, tegelikult peeti küll, kuid kõik oli väga kaootiline. Läbirääkimised äpardusid, kuigi mõned inimesed ka vabastati, ja jõuga pantvangide vabastamis-üritus(ed) oli tegelikult läbikukkumine. Terve see Beslani tragöödia oli üks suur läbikukkumine Vene julgeolekujõudude ja Putini jaoks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused