“RÄÄGIME ASJAST”, 12.01.2020: Mart ja Martin Helme opositsiooni nõrkusest, kütusehinna langetamisest, riigifirmade järelevalvest ja Donald Trumpist

Räägime asjast,
- Updated

Poliitikud Mart ja Martin Helme räägivad oravapartei ja sotside nõrkusest, diislikütuse hinna langetamise vajadusest, Ühendriikide lähenevatest presidendivalimistest ja USA rollist Eesti iseseisvuse tagamisel. Stuudiokülaline, tippjuht Argo Luude räägib, miks tuleb riigiettevõtete nõukogudes tõhustada järelevalvet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

5 commentsOn “RÄÄGIME ASJAST”, 12.01.2020: Mart ja Martin Helme opositsiooni nõrkusest, kütusehinna langetamisest, riigifirmade järelevalvest ja Donald Trumpist

 • Avatar

  Kahju, vot siinkohal olen ma eriarvamusel Mart Helmega tema ütluse osas et “USA kaitsev käsi”… ju siis olen ka nimelt ma ise usa vastane. Nimelt USA ei ole küll Eesti osas mitte midagi muud kui pigem kassi ja hiire sõprus. USA ei tulnud kunagi appi teises maailmas6jas, ei tulnud mingit Valget Laeva ei enne ega hiljem, 90ndatel oli Eesti turg ära hävitatud, samal ajal alati on USA viinud “demokraatiat” ja “humanitaarabi” arvukate rakettidega vaid maavara rikastesse kohtadesse. Venemaaga on USAl vaja ka seetõttu hästi läbi saada, ning kui vaja, siis kasutatakse ikka neid väikesi riike ja baltikumi “muu asja käsirahaks”.

  Meie iseseisvus saab vaid siis olla kui see pole sõltuvuses suurriikidest, nende “kaitsest” või abirahadest mis tulevad tingimustega (ja millest seatakse sõltuvusse). Ning veel vähem saame rääkida sellest iseseisvusest kui tuleb pigem olla mures et “mida teised meist arvavad”, koos Iisraeli ja USAga.

  • Avatar

   Seda iseseisvust EI OLE praegugi mitte, seega ei saa rääkida mingi iseseisvuse kaitsest. Ka polnud seda iseseisvust “taasiseseisvumisel”. Vabanemine oli vaid näiline. Tegelikkuses oli kohe ühe võimureziimi alt teise alla minek.

   • Avatar
    Tõnu Lehtla

    Lp Alex! Järeldus on õige, aga kahetseda pole vaja. Venemaa alluvuses oli paratamatu, et elada tuli sama kehvasti või võimudele meelepäraselt veel kehvemini kui elas Venemaa ise. Poliitilistest vabadustes NSVL või Venemaa hõlma all ei maksa vist rääkidagi. USA ja Euroopa rikkamate riikidega samas kambas olles saame ka meie elada paremini ja suuremate vabadustega.

   • Avatar

    Lp. Tõnu! Tundub et venemaa on vaid hirmutamiseks, sest kolli ju vaja. Kõik oleks usutavam vabadusest kui vähemalt ei kummardaks Eesti valitsus Iisraeli või USA poole enam. (Eriti peale Mart Laari valitsuse aegset KORDUVALT untsuläinud relvatehingut iisraeliga!) Ent ei! Neid vabadusi pole siinsed me endi poliitikud oma rahvalegi võimaldanud et meie maal oleks ikka meie asuala seadused vaid ( kahjuks ca 85% Brüsseli “käsulaudadest” võetakse muutmata kujul vastu meil), kuna on Eestis võimul olnud üleöö sinimustvalgeteks hakanud need kellel oli varem rinnas silt “olen kommunist” (Andrus Ansip näiteks). Ning isegi kaubavahetus kui tuleb Venemaalt, siis peab see tulema läbi teise EU riigi (läbi Soome?) et oleks nn. poliitkorrektne.

    Ning see mis praegu toimub Eurosoveti Liidus…? See kõik pigem annab aimu et kui madinaks läheb siis see esimene pauk ei tule küll Venemaa poole pealt ja pole vaja pigem venemaad karta, vaid et toimub “jupi kaupa maha lõikamine” pagulaste sissetoomisega kes tekitavad korralagedust ja suurt koormust majandusele … või siis tehakse mingi agressioon/provokatsioon Venemaa suunas (kasutades Eestit puhverriigina).

  • Avatar

   Lp. Tõnu (jutujärg)… siin pole isegi mitte küsimus et kas venemaa v6i “rikkamate euroopa riikide” all. Pigem on mu jutul rõhuasetus et pole vajalik ja üldse mitte Eestile tähtis kiita neid suuri riike nende välispoliitika totrustes! Eestis paremini ja suurte vabadustega saab elada ainult seetõttu et kui ei hakka neid Eurosoveti “hüvesid” kasutama (migrandid, homoseksuaalsus, marufeministid, kliimahüsteerikud, tööstuse hävitajad). Mu jaoks on see piisavalt totter et Rootsis ja Soomes pole poes võimsamat korralikku elektripirni kui 25W, ning seda tuleb tuua Eestist sest on veel Venemaa jäägid 100W elektripirnidest õnneks. Nendest rikastest riikidest on õppida vaid see et millised nad minevikus OLID, mitte aga et millisteks praegu on EU sandistanud.
   Pigem siin oleks soovitatav olla solidaarne Poola ja Ungariga.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused