“Rahvas tahab teada” #1: Lugejate küsimustele vastab minister Martin Helme

Rahvas tahab teada, Video,

Uute Uudiste uue saatesarja “Rahvas tahab teada” esimeses 1. osas vastab lugejate esitatud küsimustele rahandusminister Martin Helme.
Muuhulgas kuuleme, kas Martin Helme muretseb enda või oma lähedaste turvalisuse pärast ning kas vahetevahel mõni uudisartikkel ka isiklikult haiget teeb.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

 

28 commentsOn “Rahvas tahab teada” #1: Lugejate küsimustele vastab minister Martin Helme

 • Avatar

  Kui poodidesse hakkasid tulema iseteeninduskassad lubati, et toiduhinnad muutuvad selle tõttu odavamaks ja tavakassad jäävad kõrvale alles. Toiduhinnad pole langenud, müüjaid on vähendatud tavaliselt vaid ühe kassani ning kindlasti on ka laekuvat maksuraha on nüüd vähem. Kas oleks mõeldav iseteeninduskassade ja üleüldiselt automatiseeritud töödel inimesi asendavate masinate maksustamine vastavalt sellele, mitu müüjat/töötajat see asendanud on?

  Küsimust pean asjakohaseks, sest kogu maailm liigub järjest rohkem automatiseerimise ja kodanikupalga poole.

 • Avatar
  Kuldvõtmeke

  Millal võetakse midagi ette selle nimel, et Prokuartuur hakkab krimasju algatama ja menetlema sõltuvalt SÜÜTEO kahtluse olemasolust , mitte sellest tulenevalt, missuguse maailnmavaatega või parteilise taustaga isik, ettevõte või ametkond on? Miks mulle kui tavainimesele tundub , et kui REF või sots, siis kalevi alla, kui kesk või EKRE , siis giljotiini alla. Ja miks ma ei suuda isamaad liigitada ei ühe ega teise alla?

 • Avatar

  Kas Eesti V valitsus kavatseb heaks kiita KOHUSTULIKU COVID-VAKTSINEERIMISE, mis on juba ammu üle maailma kavandatud Gats-ide klaani poolt

 • Avatar

  1. e-hääletuste systeemi tyhistamine, millal?
  2. VEB fondiga seotud jampsi avalikustamine, millal?
  3. rootsi pankade maksustamine ja uue eesti keskpanga panga loomine, millal? Ning et pangad ei tohi keelduda sularahast ega selle eest “lisatasu” v6tta.

 • Avatar
  Kuldvõtmeke

  Kaua Te lasete Ratasel rääkida ,et meil on ÕIgusriik. EI OLE JU! Uurimisasutused ja kohtud on üdini korrumpeerunud ja ei pea EV seaduseid mitte millekski! Või ongi nii, et kui ppas ise juba siseminister, siis enam ei märka?

 • Avatar

  Martinilt küsisin ühe esimesena küsimuse pensionite tulumaksustamise kohta aga see vaikiti maha, nagu ei olekski probleem!
  Küsin veelord ja loodan, et saan ka kunagi vastuse: MILLAL lõpetatakse see ülimalt ebaeetiline tulumaksu koorimine pensionitelt, sest pension pole mingi tulu vaid riigi toetus isikule, kes on kogu oma elu tööd teinud, oma tervist kulutanud just selle riigi heaks ja riigi arengu eesmärgil!

 • Avatar

  Vaid lõpupoole tuli ka mõni asjalik küsimus. Tundub, et EKREga on asjad ikkagi p…s.

 • Avatar
  Kristo Poljakov

  Rahandusminister on ise, aga eksib nii elementaarse asja suhtes, nagu mis on parim rohi kartellikokkulepete vastu. See ei ole võimalikult avatud turg ja võimalikult suur konkurents, vaid on planeet Maa ressursside ühispärand, inimesed teevad vabatahtlikult tööd, tootmine on max automatiseeritud ja seega on kütus kõigile tasuta. Eelnevast oluliselt kehvem, aga siiski oluliselt parem kui konkurents, on rahvuslik koostöö rahva ühishankena kütuse ostmine parima hinnaga turult. Elementaarne. Ise väidab olevat ennast rahvuslane, valetab?, aga tegelikkuses on suhteliselt väga ebarahvuslik – soovitab meil üksteise vastu konkureerida, selle asemel et rahvalikku koostööd teha… Hämmastav rumalus.

 • Avatar

  Kahju, ei saanudki teada, miks EKRE juhid tegid VEB Fondi afääris 180 kraadise pöörde..

  • Avatar

   Oletan, et asi ei ole mitte EKRE’s, vaid koalitsioonis.
   Ning koalitsiooni suurim liige on KE. Selle eesotsas on paraku Ratas, kes on ka Bilderbergi jõugu liige. Bilderbergi jõuk on aga kas vabamüürlaslooz või selle eriüksus. Ning WEB-fondi üks juhtfifiguure on MilliSiim, tolle ala spetside arvates USA loozi kõrgvabamüürlane.

   • Avatar

    Ega muud üle jäägi, kui oletada. –Eks see võib ju nii olla, et teistele see ei sobi, kuid siis võiks seda ka öelda, sest see on põhimõtteline asi, liiati, kui käidi välja tugeva valimislubadusena.

   • Avatar

    Loodan, et oletamiste aeg saab varsti ümber javastusega ei pea enam kaua ootama.
    Varsti on KOV valimised koos debattidega. Ning kuigi WEB-fond ei ole otseselt KOV taseme teema, siis kaudselt puudutab see paljusid. Ning siis on kaks võimalust – kas vastatakse otse ja ausalt, EKRE partei seisukohast lähtudes (mitte riigikogu koalitsiooni soovi järgi), või “kaotatakse oma nägu” ära. Koos valijatega.
    Sama kehtib ka teiste “unustatud” lubaduste kohta.

 • Avatar

  Puudutabpalgalõhe

  Evelyn

 • Avatar

  Tere Martin,
  Palun kommenteerige Vilja Kiisleri intervjuud Liisa Pakostaga Delfis.

 • Avatar
  renditööjõu kohalt

  Kõige olulisem osa on seal see, et EL-i seaduste järgi ei pea välistööjõult pool aastat makse maksma. EKRE on siin tublilt tööd teinud, ise jälginud, aga öelge see “vandenõuteooria” kohe välja kah.

 • Avatar
  Nagu pehmeks oleks tambitud

  Küsiti konkreetselt, et kas tuleb koroonaviiruse sundvaktsineerimine, vastus oli täielik vaht. Kui tuleb sundvaktsineerimine, siis arvestage relvastatud vastupanu või õioglase kättemaksuga. Ennem olen nõus olema karantiinis, ning selle jubeda läbi põdema. Minu veeni ja minu igu ei tule keegi mingisuguse orgiga torkima vägivaldsel teel ja karistamata.

  • Avatar

   Vaevalt sundvaktsineerimist tuleb ja kas saabki üldse tulla. Pigem kuulutatakse “rangelt soovituslikuks”. Kui seagripi kartus oli, lasin isegi selle vaktsiinisüsti ära teha, aga koroonaviiruse oma ei laseks mingil juhul.

  • Avatar

   Sama siin, oma keha üle otsustan mina. Mitte ükski valitsus ega ministeerium ei tule mulle ütlema kuidas ma ennast haigustest eemal hoian.

  • Avatar

   Igal juhul EI!
   Sest juba lobistatakse B ja M Gatesi DNA ja RNA vaktsiini kasutussevõtmise poolt. Kuigi siiamaani on DNA/RNA vaktsiinid rangelt keelatud olnud.
   Selline vaktsiin on sadu kordi hullem kui GMO, sest pääseb (võib pääseda) otse geenide kallale.

 • Avatar
  Jüri Böhm

  Eelimise küsitlusega vastust ei saanud.
  Kõsin uuesti.
  Hea Martin!
  Miks me ei taha või ei suuda oma haldusalades olevaid ministeeriumeid ja ametkondi puhastada vene keele saastast?
  See oleks üks väike algussamm eestlastele oma riigi tagasivõitmisel mis on tänaseks suuresti meie käest ära kaaperdatud.
  Olen üritanud seda teemat juba ammu meie juhtkonnani tuua.
  N. 5. märts 18:33
  Sissejuhatuseks:
  Mõni päev tagasi teatati ETV s mingi uue riikliku projekti-teenuse avamisest ning ametnik kuulutas uhkelt, et kogu teenus ja telefonikõned on nii vene kui eesti keeles.
  Viimasel ajal on see ilming võtnud lausa epideemia mõõtmed.
  Jääb mulje, et riigiasutused lausa võistlevad meie venestamises ning üritavad nii kiiresti kui võimalik ja nii palju kui võimalik veel ära teha meie keele ja kultuuri hävitamisel, tundes ise sellest kõigest mingit kättemaksuhõngulist, masohhistlikku mõnu.
  Umbes nagu „vanaemale kiuste külmetan oma kõrvad ära!”.
  See kõik pole niisama, lambist.
  Keegi kuskilt ju juhib seda ning viib ka usinalt ellu.
  Mingeid seadusi selleks tegevuseks ja selle kohta ma küll leidnud ei ole. Vähemalt avalikult pole neid näha olnud.
  Vastupidi.
  Avalikult deklareerime rahvusriiki ja meie keele ja kultuuri säilimise vajalikkust läbi aegade.
  Avalikult on meil olemas keeleseadus ja ka keeleinspektsioon kuid tegelikkuses on asjad nii, nagu ma siin kirjeldan.
  See aga, mida kirjeldan, on ju sisuliselt otsene sabotaaž ja meie rahvuslikele huvidele vastutöötamine.
  Kust kurat küll ikkagi need jalad kasvavad – KUST???
  Need on riigiasutused mis kõik dubleerivad oma tööd ja teavet vene keeles ning mingi keeleinspektsioon ei kõssagi!.
  Kellelt ja mida me siin siis nõuame kui meie oma riik näitab sellist eeskuju ja väljastab selliseid signaale!?
  Ministeeriumid. Riigiametid
  https://www.hm.ee/et https://www.mnt.ee/et
  https://www.just.ee/et https://www.envir.ee/et
  https://www.kul.ee/et https://www.politsei.ee/
  https://www.agri.ee/ https://www.emta.ee/et
  https://www.siseministeerium.ee/et https://www.rescue.ee/
  https://www.sm.ee/et https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et
  https://vm.ee/et https://www.ttja.ee/et
  https://vet.agri.ee/
  Inspektsioonid
  https://www.aki.ee/et
  https://www.ti.ee/est/avaleht/
  Ettepanek – soovitus.
  Puhastame vene keelest oma ministrite haldusalad.
  Alustada saab ministeeriumite kodulehekülgede puhastamisest vene keelsest dubleerimisest.
  See peaks olema paari kliki vaev.
  Siis puhastame kõik meie haldusaladesse kuuluvad teenused sellest saastast.
  Kolmas, ja kõige tähtsam, oleme selles töös järjepidevad ja sihikindlad.
  Edu soovides ja ette tänades
  parteikaaslane ja volikogu liige
  Jüri Böhm

  • Avatar

   Avalikult deklareerime rahvusriiki ja meie keele ja kultuuri säilimise vajalikkust läbi aegade aga ülikoolides on pooled loengud inglisekeelsed. Kraadikaitsmise tööd on ainult inglisekeeled. Millal puhastame meie haldusaladesse kuuluvad koolid sellest saastast.

   • Avatar

    Sellist sigadust ei olnud isegi nn. “vene ajal”.
    #%¤#%¤#%(&@$£$@$@£€$£%¤#%¤&

   • Avatar

    Inglise keel pole saast!
    See on brittide koloniseerimise tulemus ja selline on maailm praegu. Ilma inglise keeleta ei ole võimalik maailmas mitte midagi teha. Kui inglise keel saastaks nimetada ja tahta sellest 100% välja lylituda, siis see on venestamine.
    Vene keel on saast. Venelased pole teinud muud kui lõhkunud ja lammutanud. Venelased pole midagi loonud. Britid aga ON loonud! Inglise keel on toonud KASU maailmale.
    Inglise keel on vaieldamatult maailma kõige võimsam keel. Selle keelega võid minna ükskõik, mis riiki ja asju ajada.

    Eesti venestamisest ei saa aru, aga see saab toimida ikka tänu eestlastele, kes tahavad venestamist.
    Riigi portaalides ei tohi vene keelt esitleda ja see peaks olema ammu kustutatud.
    Sain suursaatkonnast uue id kaardi. Ümbriku peale oli kirjutatud, kust rebida eesti, inglise ja vene keeles.
    Inglise keel on väga okei, aga just vene keel tekitas sellise tunde, et kust kohast ma selle nüüd sain, Venemaalt?

   • Avatar

    AK See, et ütled vene keele kohta saast ja kiidad taevani inglise keelt, näitab sinu ülimat harimatust ning madalat intelligentsitaset!
    Ükski keel ei ole saast aga Eesti Vabariigis PEAB SAAMA ülikoolides õppida täielikult eesti keeles ja eesti keeles peab saama ka oma kraade kaitsta! Kui me hülgame oma emakeele, siis me hülgame oma rahva, rahvuse ja isamaa!

   • Avatar

    (tsitaat) AK:”Kui inglise keel saastaks nimetada ja tahta sellest 100% välja lylituda, siis see on venestamine.” pigem ehk eesti keel oleks selle asemel. Ei pea ju mingi teise keele juurde minema. Ka on 101 asja mida venelastelt 6ppida oleks sul — kasvõi korralik vene keele tugi arvutitele ja oma arvutisüsteemid, terminite tõlkimine — mida Eesti ei saanud mitte kunagi valmis kuigi oleks võimalus olnud. Selle asemel kasutati slängi, laensõnu ja risustatakse eesti keelt, müüdi maha isegi senised tarkvara saavutused ja paregu eesti koolid on kurjuse impeeriumi suurte serverite (google) orjuses. Milleks? Angoimpeeriumist sõltuvuse pole mitte kunagi hea märk. (Inglise keele puhul on ka veel küsimus — millist? ). Vaadates mis praegu maailmas toimub siis peaks hoopis Hiina keele peale üle minema sinagi sest kaug-ida on tulevikus suurima majandusliku võimsusega.

  • Avatar

   Vene keelt hakkab vähemaks jääma. Visalt küll, aga siiski.
   Palju hullem on see, et asemele ei tule mitte eesti keel, vaid inglise keel!
   Ühe okupantkeele asemel on neid meil juba kaks!!!

   • Avatar

    Vaja on m6tlemine au sisse tuua. Tuleks tagasi minna ajas ning kõik hakkab maast-madalast — millal tulevad haridusliku sisuga lastesaated telekanalitele tagasi ja vähendatakse nende nürimeelsete “hüppa-tapa” multifilmide mahtu Eesti telekanalitel? Eesti oma mänguasjatööstus? M6TLEMIST N6udvad huvialaringid AU SISSE! Laste huvialategevuse puhul peab olema see siiski sedasi nagu ammu kirutud nõuka ajal oli – tasuta (riiklik rahastamine). See – huvialaringide tasuliseks muutmine osalistele on samuti reformierakonna käkk mis ulatub aastasse 1996 ja suur pauk oli 2001. Siis kahanes koheselt huvialaringides osalejate arv iga kord peale neid reforme. Kuidas saaks arenev organism proovida võimalikult palju talle erinevaid hobitegevusi? Hea kui on need siiski lähedal koos teiste ringidega ja jalgsi käimise kaugusel. Ise mäletan et 90ndatel ulatus elektroonikaringis järjekord ukse taha Tartu Noorte Tehnikamajas ja registreerijaid oli üle 40. Ainuüksi juba fotoring oli 3..4 vahetuses ja õpilasi oli 50. Kohe peale esimese maksu kehtestamist langes osalejate arv.

  • Avatar
   Toivo Mäeste

   t.r.m. Err´i poolt Raadio2´s iganädalaselt aega saav ja seda seda väsimatult EKRE vastu ära kasutav Karnau, kelle tegelik koht on Haapsalus olla, jõuab kõikjale mujalegi, oli kohal ka Tartu rahu 100 a. aastapäeva tähistamisel südaööl Tartu raekoja ees. Tema pretensioon üritusele oli: miks ei loetud rahulepingu teksti ette ka vene keeles! Millal EKRE asub iseenda kaitsele Karnau vastu?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused