SAADE Kriisikabinet #5: Uku ja Maris Leppik räägivad, et Rootsis ei ole leebemad reeglid mitte sihiliku strateegia, vaid saamatuse tõttu

Kriisikabinet, Saated,
- Updated

“Kriisikabineti” viiendas saates vestlevad Riigikogu liikme Anti Poolametsaga Uku ja Maris Leppik, kes elavad Rootsis alates 2011. aastast. Nad räägivad paljukõneldud Rootsi leebemetest meetmetest võitluses koroonaga ning toovad välja kohaliku vaate sellele.

End vabatahtlikult koju karantiini sulgenud Uku ja Maris Leppik tunnistavad muu hulgas, et paljud inimesed püsivad kodus lisaks nakkusohule ka hirmust moslemitest immigrantide ees. Näiteks vägistas moslemist pagulane pargis ühte nende tuttavat naisterahvast ning inimesed ei julgegi väljas jalutamas käia.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Veel räägivad Leppikuid, et Rootsi riik on jätnud piirid lahti ja pole kehtestanud rangemaid piiranguid mitte sihiliku strateegia, vaid saamatuse tõttu.

Saatele saavad sõna sekka öelda ka vaatajad-kuulajad, kui nad kirjutavad aadressil kriisikabinet@gmail.com.

Saatesari püüab hoida inimesi kursis käesoleva kriisiga, jagada analüüse, teha otselülitusi kohtadele, vestelda poliitikute ja ekspertidega.

UU

9 commentsOn SAADE Kriisikabinet #5: Uku ja Maris Leppik räägivad, et Rootsis ei ole leebemad reeglid mitte sihiliku strateegia, vaid saamatuse tõttu

 • Avatar

  Miks kustutate kommentaare,seda enam,et kui intervjuu käsitleb teist riiki -Rootsit ?ja sellest riigist tahaks kommenteerida….

  • Jüri Kukk

   Me ei kustuta kommentaare, vaid teil tuleb oodata, kuni moderaator postitused kinnitab. Kuna meil pole pidevat moderaatorit ja seda tööb teeb toimetaja põhitöö kõrvalt, võib kommentaari ilmumine aega võtta.

 • Avatar

  Uku ja Maris ,miks te elate selles hirmsas riigis ? Miks te ei paki asjad,et tulla Eestisse ?
  Rootsi elab oma elu ja Teie arvates rumal epidemioloog Tegnell -Dagens Nyheter 03.05 2020 reitingufirma Ipsos andmetel kinnitas,et Tegnelli hindab ja toetab väga suurelt ja suurelt 70% .

  • Avatar

   JAA NAGU PEAAEGU PÕHJA KOREAS,ET SUURTOETUS PEA 200 PROSSU.LUBA NAERDA SELLE VENNIKESE TOETUSE ÜLE

 • Avatar

  Lugu on tehtud sellisel algkooli haridusega tasemel ,et siin ei võimalik kommenteerida.
  Tervishoiuameti epidemioloog Tegnell annab pidevalt selgitusi ja omab suurt poolehoidu elanikkonna poolt (Dagens Nyheter 03.mai 2020 kus Ipsos kinnitab 70%list väga suurt või suurt poolehoidu),aga kui Uku ja Maris Leppik ei loe ajalehti,ei vaata TV-s Rapporti ega Aktuellti ning ei tunne huvi äsja surnud suure Rootsi kirjaniku P.O.Enquisti vastu ….. siis on ainus võimalus : Uku ja Maris pakkida asjad ja astuda Eesti poole,milleks lasete ennast piinata !

  • Avatar

   Äsja surnud P.O.,nagu rahvas oma armastatud kirjanikku kutsus,oli viimased kümmekond aastat vait ja ainult vangutas pead,nähes seda absurditeatrit,mis Sverigestanis toimub. Tegnelli toetus ei ole selline nagu kirjeldate.max50%. Kuid teda kritiseerivad mitte vähemtuntud oma ala spetsialistid. Tegnell on põletanud kõik sillad ja esindab nn.vanaematapjate parteid.Valitsus on teinud oma panuse temale ja on asunud umbkaitsesse. DN,STV,Aktuellt ja kogu peavoolumeedia on äärmiselt vasakkaldu ja valitsevat koalitsiooni ei huvita midagi peale võimul oleku.Kahju,et selline imeline riik nagu Sveariket keerati viimasete kümnenditega globalistide jalamatiks.

  • Avatar

   Hea Päivi.
   Teist võib aru saada, olete oma elu elanud Rootsis ja valdavalt sel ajal kui Rootsi oli veel Rootsi Kuningriik, ilma hulluksläinud feministideta, ilma kõikvõimalike üle teiste karjuvate hälvikuteta, ka ajal, mil Pipi võis olla veel neegrikuninga tütar- riigis, mis oli heaolu- ja turvalisuseriik.
   Vaieldamatult kuulub sellisel juhul poolehoid Rootsile.
   Tänaseks seda riiki tegelikkuses enam ei eksisteeri, kuid tänu- ja nostalgiatunne on täiesti mõistetav, seega ei saa sellist poolehoidu taunida.
   Ka mingid Rootsi ajalehed ja muud meediaallikad ei saagi mitte midagi muud kui eksitavat infot edastada.
   Ja hea Päivi- pole ka õigust oma väljakujunenud ja küllap ka kinnistunud siseveendumuste põhjal otsustada kedagi välja saata, olete elanud küllap õnnelikult kõrge eani, kuid teie järeltulijaid piinatakse juba kindlasti.
   Soovin Rootsi kodanikele vabadust ja õnne!

 • Avatar

  Mugavuspagulased oma peremehe kätt hammustamas….

  • Avatar

   Jood või ei joo- aga su õigus on ka edaspidi oma peremehe kätt ja ka muid kehaosi teadvusekaotuseni mitte hammustada vaid hoopis lakkuda. Pmt küllap oma igapäevast tegevust jätkata.
   Tee endale selgeks, mis on mugavuspagulane, majanduspagulane, riigi repressioonidepagulane vms.
   Sauna oskad muidu ehitada?
   No nagu see “mugavuspagulane” või oled ise veel ema ülalpeetav, nt 35 aastasena?
   Peremees on muide orjal…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused