SERVITI Emil Rutiku: puupea metsast uusi juppe ei saa

Saated, Serviti,
- Updated

Andres Raidi seekordseks saatekülaliseks on Emil Rutiku, kes on tuntud rohkem muusikuna, kuid rohelise maailmavaatega mehena ka poliitikas kätt proovinud.

Saates tulebki juttu põlisrahvusest, loodusest, eeskätt metsast ja loomulikult metsaraiumisest. Emil Rutiku oli üks, kes kirjutas alla üleskutsele metsauuenduste peatamisele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

10 commentsOn SERVITI Emil Rutiku: puupea metsast uusi juppe ei saa

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  17 min 17 sek: “Mustikakohad ei taastu metsas 40 aastaga”. Rutiku naost on selgelt naha, et ta ei tea, mida ta raagib, improviseerib suure ebakindlusega ja vaatab, kas Raid teda parandama hakkab.Ja Raidil pole k6rval metsapadurit, kes viiks jutu selleni, et kuidas vahelduvad peale lageraiet alusmetsa etapid.

  Miks Raidil pole infot, et v6iks kutsuda kedagi konkreetse kogukonna juhti, konkreetse kula olukorrast raakima? V6i kas pole? Naiteks haanjamiiste saadik utles mulle juba 29.04.2018 Kadva Asutaval kogul, et nad on oma kontseptsiooni pikka aega valja tootanud.

  Miks (kui Raid tundub olevat tana mitteinnukas) ei v6iks kutsuda mitme kula rahvuskogukonna (h6imu)vanemaid raakima igauhte oma kula metsast? Vaba M6tte Klubina juhtida, nagu Peeter Ernits, kes ka vahe sekkub, aga hoiab sisu loogilise jadana?

  Kui ma naitasin 24.02.2020 Vabaduse valjakul Siim Pohlakule (fraktsiooni esimehele!) plakatit, et mitme miljardi jagu on Eestist ESMi raha p6hjuseta panustatud ja kusisin, kas ta kutsub oma radio saadetesse raakima ka teisi “asjast”, siis ta utles mulle, et eetriaeg maksab. Soovitas Raudvere N6mme raadiosse minna.

  Kas Rutikuga saadet kuulates ei tunne puudutatud kuulaja end 2. eshelonina v6i hoopis rongist ules6idetuna?

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  8. minuti 5. sekundil. Tuupiline templiahvla v6te Rutikult: raagib juttu, mida k6ik 6hinaga ootavad ja pikib sisse nimesid, millel pole miskit pistmist ei teema ega rahvameelsusvastasusega. Antud juhul Reiljan, keda on eesmark koos Edgari Eesti IME-stajatega avalikkuse ees l6plikult havitada. Raid! S6nasabast ja argumenteerima, v6i mis? Ei. Laks sujuvalt muuga uldistamisele.

  Nuud kull tahaks artikli pealkirjast selle kooloni kus see ja teine visata ja l6ppu lisada: “ka Raidi”.

  EKRE auesimees, Reiljani poolt presidendiks tehtuna, ootab Rutiku keelel oma jarge?

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  Andres Raid tundub olema eesti patrioot. Sellegipoolest ei saa ma aru, kuidas ta oskab kutsuda metsauuendustest raakima Rutiku. Kas seeparast, et Rutiku kuulub nende inimeste hulka, kas enamuse jaoks on tore inimene, rahva lemmik?

  Puutusin temaga lahemalt kokku 3.02.2018 Maakogu Asutaval kogul Raikkulas. Seal oli ka seltskond l6busaid noori eesotsas Linda-Mari Valiga, kes olid ka remmelgakaitsesse juriidiliselt kaasuvad, kogusid raha, aga hiljem osutus see raha hulk liiga vaheseks ja k6ik me teame, et nuud on meil 1 sild ule Haabersiti “vaevaj6e”. Selskond keeldus minuga Kadrioru laulupeohiit kaitsmast, sai ka raha Eesti pelletite ekspordi oligarhilt ja v6itleb aktiivselt Eesti oma (rahvus)riikliku puidutootlemistoostuse vastu.

  Kui ma siis Raikkulas v6itlesin Rea Rausiga, kes ei tahtnud Asutava kogu deklaratsiooni paisesse uuesti maarahva nimetust tagasi panna, siis kutsus Rutiku mind taharuumi ja vutles, et ma ei ole ju nii eestlane (nagu temagi), et ma peaksin selleparast oma sudant vaevama.

  9.02.2019 Tartu maakogul oli paev, kus seltskond etteotsa saanuid korraldas arutluse, mille m6te nais olevat, et meilgi tuleb omi p6lisrahvaid naha URO maaratluse alusel. Kogu jutt tuuriti selle pooole, et tunnistagu Maakogu Eestis p6liseks n6ude6iguslaseks vaid setod, aga ugrisid kogu Eesti ala (sh metsa) peremeesteks tunnistada ei saavat.Sel esines vaga padeva some-ugriluse asjatundjana ka Kalle Istvan Eller, kes, nagu ma aru saan, on Kaitseliidu taasasutaja ja vaga lugupeetud, aga ma ei kujuta ette, et Sinimagede leegionarid suhtuksid heakskiitvalt 2/2019 Kaitse Kodu ajakirjas tema poolt ullitatud kirjutisse Kaitseliidu veerandsajandist, mille ta l6petab uleskutsega Sturmabteilungi tuupi nahtuste summutamisest.

  Olin saatnud Rutikule 9.02.2019-ks eelnevalt e-kirja, milles tahtsin teada teda, Marina Kaljustet ja Harri Raudveret uhendava Tark ja Terve Eesti huvide kohta. Rutiku huppas sellega seoses mulle vaga raigelt peale, utles, et argu ma enam Maakogule tulgu. Seepeale kusisin, et kas ta on juut, mille kohta ta keeldus mulle vastamast. Alles seejarel, kui olime vahepeal kuulanud ara loengu setude enese setodeks maaratlemise p6him6tetest, tuli Rutiku taas mu juurde, etendas suurt s6pra ja utles, et ta on seto. Miks ma peaksin selle kompoti peale arvama, et ta pole tuupiline nutuvabamuuri liige koos seltsikaaslase Mariaga, kes seda nende
  9.12.2018 miitingul, Vabaduse valjakul t6estas, kui “ehtisid” vapsilipu templiruutli verise ristiga. Tema ugride lollituskaaslane, Rea Raus ju on nuud hoopis rahvusvahelise puidumuumisorgani juhi ulesandeid taitev, kuigi nii haanjamiiste kui setode juhid ei taha selle kaudu eesti metsa peremehesuse aramuumisest kuuldagi (6htulehes ilmus sellest artikkel viimase 1,5 kuu jooksul).

  Tahaks puid istutada ja mitte lasta neid lageraiuda, aga kas kohe kuidagi ei saa siis seda teha ilma templiahvlata?

 • Avatar

  Minu lapsepõlve aegsetest metsadest , mis 1950. aastatel oli, pole sini veel mitte kusagil lageraie kohal mets taastunud. Seega 70 aastaga Eestis ei taastu ükski mets.

 • Avatar

  M – le. Te peaksite arsti poole pöörduma.

  • Avatar

   Kallegi võiks läbi astuda tohtri juurest, kuna temal on maailma asjade mõistmisega pisut nirud lood.
   Kas selgitaksid, miks peaks vaatama jutu juurde liikuvat pilti?
   Kas oled tulnud kunagi selle peale, et väga paljudel puudub püsiühendus ja nett jookseb läbi telefoni WiFi ja on piiratud maht olemas.
   Liikuv pilt võtab palju ena, netimahtu kui jutt.
   Selle heliriba kadumise tõttu loobuvad mõnedki üldse kuulamast.
   Võttis pea pisut selgemaks, ülbik?

 • Avatar

  Väga meeldis mulles saade.Andres Raidi saated on väga palju tähelepanu juhtinud igasugustele teravatele probleemidele.Ja kõige toredam on asja juures see,et on asju,mis tema saadete najal ka tähelepanu on saanud sedavõrd,et nendega toimetatakse edasi.Kui nüüd veel põlisrahvaste tunnustamine meie maal ka kõne alla tuleks, mis siis veel tahta.Kõik metsa ja maa probleemid oleks lahendatud.Ja Emil Rutiku suur ja ilus süda oli õigel koha.

 • Avatar

  Väga kihvt jutt, kõik on õige, mida Rutiku räägib, EKRE minister Kokk, kuula seda meest, sest lõpuks võidab loodus niikuinii!

 • Avatar

  Kas see on taotluslik et saateid peab koos pildiga vaatama nüüd ? Kadunud on võimalus lihtsalt kuulata.

 • Avatar

  Sellist jura ei viitsi küll mina metsaomanikuna vaadata.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused