„SI VIS PACEM“ Mart Helme: “Demokraatia kaaperdatakse raha poolt”

Riigikaitsesaade "Si Vis Pacem...", Saated,
- Updated

Riigi julgeoleku ja kaitseteemalises saates „Si Vis Pacem“ räägitakse seekord võimupöördest Eestis. Erik Boltowski saatekülaliseks on EKRE aseesimees ja endine siseminister Mart Helme.

Kui me vaatame, mida oleme saanud teada läbirääkimistest, siis suures osas jätkavad nad seda poliitikat, mida eelmine valitsus ajas, kuid eelmises valitsuses ei olnud mootoriks mitte Keskerakond, vaid EKRE ning suur osa, mis sai ära tehtud, oli tehtud EKRE survel, rääkis Helme, kelle sõnul oli koalitsioonipartnerite suurem mure, kuidas raha jagada.

Helme sõnul kogunesid selle aja jooksul eeskätt ideoloogilised vastuolud. „Esimesed kokkupõrked Keskerakonnaga ilmnesid juba kevadel,“ märkis Helme.

Tagantjärele öeldes olid kõik need niinimetatud EKRE-skandaalid üles kistud peaminister Jüri Ratase poolt koos taustajõududega, kes tegid sellist poliitikat teadlikult ja pika plaaniga.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused