Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO I Ukraina president ei tea meie “Slava Ukrainist” midagi

-
27.04.2023
Laadime sisu...

Kui Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ja Kaja Kallase ühisel pressikonverentsil küsis Eesti ajakirjanik mittetulundusühingu Slava Ukraini partnerite korruptiivse tegevuse kohta, ajas see Zelenskõi endast silmnähtavalt välja – ta ei teadnud sellisest abiorganisatsioonist midagi.

Süvenes küsimus, kas see abi üldse on sihipäraselt kohale jõudnudki.

„Mu küsimus on seotud ühe hiljutise Eestis suurt tähelepanu pälvinud uudisega. See puudutab Ukrainale tehtud annetusi ja nende väärkasutamise kahtlust. See puudutab Slava Ukraini nimelist MTÜd ning Ukraina firmat, millega on seotud endine Lvivi linnapea. Vabandust, endine abilinnapea,“ küsis Herman Kelomees.

„Mul on keeruline midagi selle organisatsiooni kohta öelda, sest mul pole selle olemasolust aimugi,“ ütleb ta. „Tavaliselt kasutame sõnapaari „Slava Ukraini“ muudel juhtudel.“

Igatahes ajas sõnade „korruptsioon“ ja püha „Slava Ukraini“ sõnade sidumine ta endast välja ning Sõna „endine“ läks tema jaoks tõlkes kaduma.

President lasi oma abilistel veel pressikonverentsi ajal asja uurida Lvivi linnapealt, kuna just Lviv oli mängu toodud ning talle kinnitati, et kuulevad sellisest organisatsioonist esimest korda.

Zelenskõi oli teemapüstitusest väga häiritud ning lubas asja uurida, kuid manitses siiski infoga väga vastutustundlikult ringi käima.

Audit “Slava Ukraini” tegevuse kohta väidetavalt veel käib.