Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO JA FOTOD I Prantsusmaal lauldi 1. mail punalippude all „Internatsionaali“

-
02.05.2023
Laadime sisu...

Prantsusmaal kogunesid sajad tuhanded inimesed 1. mail „töörahva püha“ tähistama, lauldi kommunistlikke revolutsioonilisi laule ning lehvitati punalippe, millel mõnedel kujutatud sirp ja vasar.

Üksiti avaldati meelt Prantsusmaa president Emmanuel Macroni ühiskonda raputanud pensionireformi vastu.

Mitmel pool toimusid kokkupõrked politsei ja meeleavaldajate vahel ning käiku läksid Molotovi kokteilid ning pisargaas.

Pariisis marssi pealt vaadanud eestlane rääkis, et seal kulges see rahulikult, oli näha vaid mõni tossupomm. Kolonnide ees ja vahel sõitsid võimendusautod, kust kõlasid revolutsiooniline „Internatsionaal“ ja Itaalia tööliste võitluslaul „Avanti popolo“, samuti sõitis inimeste vahel puhvetiauto, et marssijate meeleolu üleval hoida. Punalippudel oli kujutatud sirpi ja vasarat ja näiteks kirju „antikapitalism“.

Ametiühingud lootsid näha 1. mai meeleavaldustel suuri rahvamasse kogu Prantsusmaal, et veelgi rohkem ärritada Macroni, keda inimesed kostitasid pottide ja pannide tagumisega tema ringsõidul mööda riiki, kus ta käis kaitsmas oma reformikava.

See oli esimene kord alates 2009. aastast, kui kõik kaheksa Prantsusmaa peamist ametiühingut liitusid ühiseks rindeks ning kutsusid inimesi tänavatele.

Võimalust kasutasid ka äärmuslikud keskkonnaaktivistid, kes mäkerdasid fassaade oranžiks.

 

Fotod on teinud Pariisis elav eestlane eile, huvitav on seejuures, et peavoolu meediakanalites leiab pildivalikut enamasti vaid politseijõu kasutamisest, kuid mitte kommunistlikust sümboolikast.