Saksamaa vasakparteilt Die Linkelt võeti Bundestagis ametliku fraktsiooni positsioon ja parteid võib oodata ees likvideerimine, kuna Bundestagi liige Sahra Wagenknecht ja veel üheksa Die Linke fraktsiooni liiget lahkusid parteist. Wagenknecht ja tema toetajad on kriitilised vasakpartei massiimmigratsiooni ja woke-ideoloogiat pooldava poliitika suhtes.
2007. aastal asutatud Die Linke on olnud juba mõnda aega sisemiselt lõhestunud Ukraina sõja, migratsiooni ja Alternatiiv Saksamaale (AfD) populaarsuse kasvu küsimuses. Wagenknechti ja tema toetajate lahkumise järel vähenes Die Linke fraktsiooni liikmete arv kümne võrra, 28 liikmeni. See on aga allpool Bundestagi fraktsiooni moodustamise künnist. Die Linke saadikud on nüüd n-ö aknaalused, lisaks on Die Linke toetus langenud alla 5%, mis on vajalik valimiskünnise ületamiseks. Ametliku fraktsiooni positsiooni kaotamise tõttu jääb Die Linke nüüd ilma ka riigi toetusrahadest ning kaotab õiguse istuda erinevates olulistes komisjonides.
Die Linke saadik Dietmar Bartsch väljendas sotsiaalmeedias pettumust, nimetades Bundestagi otsust Saksamaa sotsialistide ajalooliseks lüüasaamiseks ajal, mil tsentristid ja populistlikud parempoolsed võtavad üle vasakpoolsete positsioone. Die Linkel ei õnnestunud saada ühtegi kohta hiljutistel regionaalvalimistel ja kadunud on pea igasugune lootus saada mõni mandaat eelseisvatel europarlamendi valimistel.
Wagenknecht on endise Ida-Saksamaa kommunistliku taustaga akadeemik, kes on juba mõnda aega liikunud eemale Die Linke juhtkonna ideoloogilisest suunast ning kritiseerinud teravalt Saksamaa asüülipoliitikat. Septembris asutas Wagenknecht uue partei Bündnis Sarah Wagenknecht (BSW), millel on Bundestagis kümme kohta. BSW woke-ideoloogia vastast ja peavoolu vasakpoolsusele vastanduvat poliitikat toetab viiendik saksa valijatest.
BSW on vastu sõjalise abi andmisele Ukrainale, aga ka praegusele kliimapoliitikale. Peavoolumeedia on tembeldanud Wagenknechti partei Ameerika vastaseks, Putinit toetavaks ja migratsiooniskeptiliseks.
Ajal, mil Saksamaa võimuringkonnad räägivad üha valjemalt Alternatiiv Saksamaale keelustamisest – samm, mida Wagenknecht ei toeta – on Saksamaa valitsus teinud mitmeid fataalseid vigu nii Saksamaa energiapoliitikas, kui ka välis- ja immigratsioonipoliitikas, sillutades sellega teed erinevate peavooluvastaste parteide tõusule, nii parem- kui ka vasakpoolsete.
Allikas: The European Conservative