Jüri Ratase valitsuse umbusaldamine tähendab järjekordset palagani Riigikogu seinte vahel

Satiir,
- Updated
©UU
Hetk Mart Helme umbusaldamiselt.

Toetudes siseminister Mart Helme varasemale umbusaldamisele, on Uutel Uudistel juba olemas pilt sellest, mis hakkab järgmisel nädalal Riigikogu saalis toimuma.

Esimeseks opositsiooni küsimuseks Jüri Ratasele on ilmselt “Kui kaua te kavatsete veel EKRE pärast vabandada?” või ka lihtne “Kas teil häbi pole!” Edasi küsitakse “Miks te valetate?” või “Millal te valetasite, kas siis kui ütlesite…. või nüüd?”

Edasi järgneb riburada etteheiteid Eesti muutmisest natsiriigiks, rahvusvahelise maine kadumisest, EKRE puudliks olemisest, demokraatliku õigusriigi jalge alla tallamisest, sekka ka Helmede “kuritegude” loetelu. Siis läheb kõik uuele ringile, kui emotsionaalselt üles köetud sotsitarid ja oravatarid pärivad: “Kuidas teil pereisana häbi pole? Kuidas te neile silma vaatate!?”

Peaminister Jüri Ratas on poliitilistes väntsutamistes endale juba paksu naha selga kasvatanud ja seetõttu vastab ta ilmselt rahulikult, tasakaalukalt ja talle omaselt teemast kõrvale kaldudes. Seepeale mattub mõnigi naissaadik pisaratesse ja kriiskab: “Miks te meile valetate!”

Lisaks emotsionaalsetele naispoliitikutele saavad oma kalambuurialgeid lihvida Taavi Rõivas, Kalvi Kõva, Valdo Randpere, Jevgeni Ossinovski ja mitmed teised, Jürgen Ligi esineb mõne tähtsama, juba Exceli tabelile toetuva pikema tiraadiga ning Kaja Kallas volksutab enne uut vihasööstu naiselikult ripsmeid. Aega aga on kõigil laialt käes, sest see on nende säramishetk.

Kindlasti tuleb eesistujal silmas pidada seda, et 0, 00002 sekundit enne mingi tähtaja lõppu mõni opositsioonisaadik ikkagi sõna ei küsiks. Igal juhul, tere tulemast Reformierakonna ja sotside ühisele šõule nimega “Jüri Ratase valitsuse umbusaldamine”!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused