Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koodi oodid – Eesti poliitika eripära näib olevat nagu pesupulbrireklaam

-
23.09.2016
prsidendikandidaadid, Reps, Kallas, Jõks

Eesti poliitika eripära näib olevat nagu pesupulbrireklaam: “Korruta ja tambi valedevabriku siimkaljuranda seni kuni kõik valijamehed pikali kukuvad ja teevad mis vaja!”
Vene poliitika eripära kätkeb ühe Narva valija ülimalt loogilises ütluses: “Venemaa on segaduses ja vaenlastest ümbritsetud. Vaja on muutusi! Seepärast valingi Putini partei!”

Ameerika poliitika eripära on mõistagi raha. Erilise kirkusega torkab see silma jälgides Hillary Rodham Clintoni valimiskampaania rahastajate nimekirju. Kindlustus- ja finantsfirmad annavad Hillaryle 47 miljonit dollarit, sest neil on hädasti vaja rohkem rahapööritust; advokaadid ja juriidikafirmad menetleksid 24 miljoni dollari annetuse eest usinalt Hillary viidatud kohtuasju; Hollywoodi produtsendid, kliimasoojendajad, loomakaitsjad ning teised ökofašistid annetavad Hillaryle 18 miljonit dollarit, et toota imalaid seepe ja üliseksistlikke muusikavideoid; ravimifirmad tahaksid 7 miljonit dollarit Hillary kätte anda selleks, et tuua turule uusi mürke, kehahooldusvahendeid ning igavese nooruse eliksiire. 

Eesti poliitika eripära kirjeldamist (või peenes keeles kaardistamist) võiks jätkata stseenidega samanimelisest vene kultusfilmist: Kunagise Päikesepoisi nartsissikompleksi  põdemisi (konvulsiivsed tõmblused, maksaplekid näos, raevukad pilgud, sõrmede murdmine, näogrimassid, poolikud laused ja rapsiv kehakeel) saab ja võib vene filmiklassiku arvates seletada alati ja ainult närvidega:” Kõik haigused on närvidest, vaid HIV ja süüfilis armastusest.“

Eesti poliitika eripära on jätkuv saartekesksus, see tähendab, et mittetallinistlik – kilulinnas ei otsustata midagi, Tallinnas vaid vormistatakse mujalotsustatut. Näiteks Hiiumaa on andnud Eestile tervelt kolm presidendikandidaadi äpardust: Esiteks igapõline kõhkleja Paet kahtleb kas mitte taaskord minna Arteki pioneerilaagrisse, teiseks lillaroosa sots Nestor lubab moslemitele sealiha sundsöötmist õpetada ja kolmandaks Kaljurand teeb Moskva juudimuusikutest orkestri ning Kärdlast saab Nõukogude Liidu pealinn juhul kui hiinlased vallutavad Euraasia mandriosa.

Valimiskogujad! Arvestage, et Eesti sotsioloogia on täppisteadus mitte nagu füüsika – niipalju kui sisse paned sellise toetusprotsendi sülitab masin meediasse. Nagu kõu lööb läbi pilve, nii tõuseb tõde ja vale vaob.