Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kui Kaja Kallas oleks Julia, siis jääks ta oma Romeost ilma

-
08.06.2020
Kaja Kallas
© Uued Uudised

Hiljuti teatas Reformierakonna auesimees Siim Kallas Õhtulehele, et kuni rahvuskonservatiivide seas on perekond Helme, pole võimalik EKRE-ga koostööd teha.

Reformierakonna esimees, Siim Kallase tütar Kaja Kallas on samuti välistanud koostöö EKRE-ga. Samal ajal juhivad isa ja poeg Mart ja Martin Helme Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda, kes ei jaga Reformierakonna vaateid ega võtteid, kuid pole ka kellegagi koostööd välistanud.

Siim Kallase mainitud sõnakõlks toob meelde tuntud loo 16. sajandi Itaaliast, kus Veronas elanud Montecchid ja Capulettid olid juba ammu vaenujalal ning iga väiksemgi sõnavahetus isegi perekondade teenrite vahel viis tülini.

Lugu saab pöörde Romeo armumisest Juliasse. Noorte armastus puhkeb Capulettide peol esimesest silmapilgust ning ööl pärast pidu ilmub Romeo Julia akna alla, et talle armastust avaldada. Nad otsustavad järgmisel päeval salaja abielluda. See kõik avab traagiliselt lõppeva sündmuste jada.

On märgitud, et Capuletti ja Montecchi on küll loo seisukohast üksteisele vastanduvad, kuid karakterite poolest sarnased tegelased. Mõlemad on rikkad perepead, kelle meelekindlus ei luba neil teineteisega ära leppida.

Ajaloost on teada ka rooside sõda (1455–1487), mis kujutas endas sõdade seeriat Plantagenetide dünastiasse kuuluva Lancasteri ja Yorki suguvõsa vahel Inglise trooni üle. Kokkupõrget hakati nimetama Rooside sõjaks, kuna Lancasteri suguvõsa embleemil oli kujutatud punast roosi, Yorki omal aga valget.