Presidendi vastuvõtt tõi esile Eesti riigi tõelised valupunktid

Eesti Vabariigi tähtsaim tegelane pole mitte mingi penskar, vaid ikka eliitpingviin!

Eesti peavoolumeedia ei leidnud ainsatki sõbralikku sõna tõrvikurongkäigu jaoks, aga õnneks oskavad väljaanded vähemalt nomenklatuursete ürituste päevaprobleemid piisava ehedusega välja tuua.

Delfi näiteks kajastab vägagi detailselt ja südantmurdvalt, milliste suurte üldriiklike ja kiiret lahendamist vajavate probleemide käes vaevleb Esimene Eesti. Selle annavad edasi alljärgnevad pealkirjad.

“Üksi? Üksi! Kadri Simson selgitab, kuhu jäi tema käevangust kallim Teet Soorm!”
“Peost joovastunud Oudekki Loone paljastab, milline on balli järelpidu Yana Toomi juures!”
“Kuhu põgenesid tipp-poliitikud? Kelle abikaasa tahtis üksi peole edasi minna?”
Ja mudugi kõige südantlõhestavam uudis: “Ajalooline moenähtus: presidendi vastuvõtul sai näha koguni viit ühesugust kleiti”!

Siin tekib õigustatud küsimus: miks pole riik veel pingviinipääste fondi asutanud? Kuidas küll lastakse viiel patriitslannal ühesuguse kleidi kandmisega endast näljaroti mulje jätta? Nagu oleks Danske eliidile liiga vähe sisse toonud…

Õudne elu sel esimesel Eestil! Teine Eesti elab Delfi järgi täiesti hõlpelu, käib Vabaduse väljakul (tõsi küll, vastumeelselt ja Odini Sõdurite järelvalve all) bensiiniaurusid nuusutamas ja pärast vanalinnas viha õhutades ringi kooserdamas, väites, et nad teevad seda Eesti eest.

Miks ei oleks võinud vihaõhutajate tõrvikurongkäigu turvamisele kulunud maksumaksja raha eest osta hoopis neljale emapingviinile erinevad kleidid? No ei saa aru, kuhu Teine Eesti oma populistlikus ülbuses jõudnud on… Eesti tõelised probleemid ei seisne ju mingites pensionides või Soome läinud Bocki-meestes, vaid viies ühesuguses kleidis, mis panevad kandjad silmad peast välja häbenema!

Kommentaarid