Puhkepäevasatiiri: Eesti 100 pidustuste märksõnadeks on avatus ja mitmekultuurilisus

Rubriik Satiir On
- Updated
©EERO VABAMÄGI/ EESTI MEEDIA
1EV21JAN17B15

Eesti Vabariigi 100 aasta juubelile pühendatud presidendi vastuvõtt ja pidulik kontsert on tänavu korraldatud nii, et see peaks ka igale külla saabunud mitte-eestlasele jätma õndsa tunde, et ta on eestlane.

Eesti Rahva Muuseumis korraldatava presidendi vastuvõtu teevad meeleolukate vestlustega nauditavaks Vao ja Vägeva pagulased, ürituse õnnistab sisse Eesti Islami Koguduse ülemmufti,  kultuurilist programmi korraldab NO99 multikultuurne kollektiiv ning muusikalise poole eest hoolitseb Eesti nigeerlaste bänd Happy African Musicians. “Eesti 100. sünnipäeval oleme me kõik üks suur Eesti pere!” lubab president Kersti Kaljulaid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Presidendi kantselei tunnistab, et juubelipidustuste toimumine Tartus oli osaliselt tingitud Läti lähedusest, sest vajalikke napsusid oli lihtsam tuua Valkast ja Muratist kui pealinnast. Peale selle saavad külalised ka läheduses autosid tankimas käia.

Eesti avatusele vihjab ka pakutavate toitude mitmekesisus: sushi, kebab, halal-toidud ning muu avatud laia maailma köök. Valitsuse majanduspoliitika laiahaardelisusest on tingitud ka kasutatavate toiduainete lai valik: Läti õlu, Vene viin, Poola kartul, Hollandi juust, Leedu vorstid ja singid, Soome šokolaad, Norra lõhe, Saksa kapsas, Rootsi küpsised ja palju muud.

President peab tänavu aastapäevakõne inglise keeles, pillutades sekka fraase vene, saksa, araabia ja paljudes teistes maailmakeeltes, teemadeks aga on naistepeks, geiõigused, pagulasteootus, Euroopa föderalism, ennekõike aga Eesti avatus ja üha laienevad võimalused kõigil rahvastel eestlasteks saada.

Kuna presidendi soovil hümni enam ei mängita, siis kõlab Eesti lipulaul uues Kanada-pärases kuues, kus sooneutraalseks on redigeeritud sõnad “pojad ” ja vennaarmuga”: Uus versioon on järgmine: “Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga, mille alla soota Eesti ühiselt võiks koonduda. Ühine neil olgu püüe ühes gender-armuga, kostku võimsalt meie hüüe: “Eesti, Eesti, hukas sa!””

Tallinnas toimuval kaitsejõudude paraadil on põhirõhk samuti liitlastel: õhus lendavad NATO lennukid, tehnika poolt esindavad Ameerika tankid ning pealinna tänavatel marsivad Prantsuse võõrleegionärid. “Ilusat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kõigile maailma rahvastele!” ütleb president Kersti Kaljulaid kõneldes kohe kindlasti.

Aastapäevapidustuste suursponsoriteks on Rail Balticut rajav ühisettevõtte RB Rail, RMK ja tulevase tselluloositehase emafirma Est-For Invest, Venemaaga vagunitehinguid tegev EVR Cargo, Tallinna Sadam, EAS, endastmõistetavalt Euroopa Liidu struktuurifondid ja paljud teised Eesti majandust ergutavad asutused ja ettevõtted.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused