Sotsiaaldemokraatlik Erakond, täna on teie pidupäev – 100 aastat Eesti Töörahva Kommuunist!

Satiir,
- Updated
©Vikipeedia
Sotsidele südamesoojenduseks!

Toompeal laamendanud sotsidele tasub meelde tuletada, et nende tõeline püha on täna-homme.

Aigar Põder kirjutas pisut aega tagasi sotsiaalmeedias: “Kohe-kohe on ju saabumas Eesti Töörahva Kommuuni asutamise 100. aastapäev. Sellele on häbiväärselt vähe tähelepanu pööratud. Sotsid peavad ju selle valguses end kuidagi näitama. Seltsimeeste Zinovjevi, Kamenevi, Anvelti, Pöögelmanni, Kingissepa pärandit ei saa ju niisama raisku lasta. No mingi riigipöörde katseke tuleb ikka teha. Korraliku Vabadussõja kordamiseks ei ole enam ei jõudu, ega moraalset kapitali, liitlased piiri taga on ka rohkem oma asjadega ametis, seda seekord tõelisele Internatsionaalile omaselt kõigis ilmakaartes asuvate piiride taga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mul on siin vabariigi valitsusele hea ettepanek, kuidas tänast valitsuskriisi lahendada. Las Reinsalu jääb ametisse, aga eraldame valitsuse reservfondist mõnikümmend tuhat eurot sotsidele, et nad saaksid, muidugi laboratoorsetes tingimustes, nagu nostalgiapiknikuna 29. novembril korraldada Narvas väikese paraadi, nende juhid saaksid, nelgiõis rinnas, oma valijatele esineda. Neil pole vaja ise midagi leiutada, eeskujud on Vene kanalitest olemas, kuidas ajaloolistes vormides ja vanatehnikaga selliseid asju korraldada. Sellega päästaksid sotsid oma näo ja kõigi näod saaksid valijatele selgemaks.”

Kahjuks jäävad Uued Uudised soovituse edastamisega hiljaks, aga pole hullu, ka homme on põhjust pidutseda –  30. novembril 1918 kuulutas Eesti Töörahva Kommuuni Nõukogu Eesti iseseisvaks nõukogude vabariigiks.

Vikipeedia kirjutab: “Eesti Töörahva Kommuun (ka: Eesti Töörahwa Kommuuna, Eesti Töörahwa Kommuna (lühend ETK), ka: Eestimaa Töörahva Kommuun; vene Эстляндская трудовая коммуна, ЭТК), inglise The Commune of the Working People of Estonia) oli Narvas 29. novembril 1918 välja kuulutatud ja kuni 18. jaanuarini 1919, st 52 päeva eksisteerinud administratiivüksus, omanimetusega nõukogude vabariik ja tegelikult Nõukogude Vene “ripatsriik” (enamik riigile omaseid tunnuseid puudus). Nõukogude võim kehtis Narva piirkonnas 50 päeva, Tartus 24 päeva, Rakveres vähem kui kuu aega, Võrus aga poolteist kuud.

Pärast Eestimaa Punaarmee ja Nõukogude Venemaa Punaarmee tõrjumist Nõukogude Venemaa pinnale eksisteeris ETK juhtkond ETK Nõukogu eksiilis Nõukogude Venemaal Lugas ja Staraja Russas, 5. juunil 1919 kuulutas ETK Nõukogu ja VK(b)P KK Eesti Osakondade Keskkomitee ühisel koosolekul Dno raudteejaamas Eesti Töörahwa Kommuuna tegevuse lõpetatuks.

Eesti Töörahva Kommuuni juht oli Jaan Anvelt, sõjalise jõuna toetasid valitsust Eesti kütiväed ja Nõukogude Venemaa Punaarmee.”

Jõudu provokatsioonideks, seltsimehed sotsid, ja teile eriti, tovarištši Tarandov, Mikserov, Ossinovski, Nestor i drugije!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused