Uute Uudiste oraakel: sündmuste kalender 2022

Eesti, Satiir, Varia,
- Updated
©Facebook
Kaja Kallas

JAANUAR

-1. jaanuar: Vabariigi Valitsus keelab koroonaviiruse leviku 1. ja 2. jaanuaril. Valitsuse otsusega on viiruse levik taas lubatud alates 3. jaanuarist. Kehtestatud korra kohaselt peab viirus kinno, restorani või spordisaali sisenedes näitama passi.

-2. jaanuar: Kaja Kallas leiab naisteajakirja vahelt mingi testi ja saab teada, et tal on empaatiavõime. Kahjuks pole käepärast sõnaraamatut, et aru saada, mida see „empaatia“ tähendab.

-10. jaanuar: Peldikuopositsiooni pelgav Jürgen Ligi ilmub Riigikogu avaistungile oma teisaldatava välikäimlaga, kuhu Marko Mihkelson päeva lõpuks kinni jääb.

-30. jaanuar: Tanel Kiik annab välja määruse, et enne keegi neljandat süsti ei saa, kui ei ole tehtud kolmas.

 

VEEBRUAR

-1. veebruar: Algab metalltiigri aasta. Eesti valitsus keelab selle eos ära, sest meil on tiigrihüppe asemel välja kuulutatud viigrihüpe. Hiina saatkond esitab selle peale noodi, millest kultuuriminister (mis ta nimi oligi?) laseb eurolaulu kirjutada.

-23. veebruar: Riigikogu esimees Jüri Ratas tellib vabariigi aastapäevaks joogid autosse, aga kogemata viiakse need hoopis padukarsklase Hanno Pevkuri sõidukisse, kes on Riigikogu aseesimees.

-24. veebruar: Tõrvikurongkäik. Lihtsalt, võimsalt. Ja ilma naljata.

-24. veebruar: Kuna president Alar Karis soovis oma vastuvõtule kutsuda vaid väga targad kaasmaalased, peab ta piirduma seekord üksi peegli ees pokaali tõstmisega.

 

MÄRTS

-3. märts: Elekter maksab täna börsil kolm tonni megavatt. Valitsus soovitab neil, kes veel ellu jäänud, oodata kevadet, sest vastupidiselt elektrile, on päevavalgus tasuta käes.

-8. märts: Marianne Mikko avaldab järjekordse raamatu, kus väljendab solvumist selle üle, et teda kolleegide poolt naiseks kutsuti.

-12. märts: Postimehe endine faktikontrollija, nüüdne Delfi ideoloogiatöötaja Herman Kelomees tühistab lisaks Tõnismäele ka Mustamäe ja Õismäe. „Ilmselt ei jää need viimaseks,“ lisab ta ähvardades.

-20. märts: Mailis Reps, kes kohvi ei joo, paneb oma Jura kohvimasina oksjonile, mille saab endale Liina Kersna, kes joob kohvi. Oksjoni tulu kantakse restoranile „Mon Repo“.

 

APRILL

-1. aprill: Riigikogus võetakse vastu naljakõneseadus, mille oluline punkt määrab ära, et huumorit võib teha vaid 1. aprilli. Ülejäänud ajal naljategemine võrdsustub vihakõnega ja on seetõttu karistatav.

-10. aprill: Välisminister (keegi ei mäleta ta nime) võttis seisukoha. Aga ta istus kohe tagasi.

-17. aprill: Endine president Kersti Kaljulaid lahutab oma abielu ja sõlmib uue liidu robotiga. Krsitina Kallas on sellest silmnähtavalt häiritud ning unustab vahkvihas, mis ta pikk plaan oligi.

-21. aprill: „Päikesevalitsus“ keelab uudistesaadete ilmateated, sest kogu aeg lubatakse seal ainult pilves ilma ja sademeid.

 

MAI

-1. mai: Perearst Karmen Joller saab valitsuselt „Suure kangelase“ diplomi, sest tassib kõik lapsed, kelle kätte saab, kohe süstima.

-15. mai: Kaja Kallas annab välja oma kõnede kogu „Äää, ööö, üüü…“.

-17. mai: Muuseumisse kupatatud kaitseväeorkester saab enda instrumentaariumisse uue pilli – selleks on Toompea lossi ees meelt avaldanud halli habemega vanamehelt konfiskeeritud piimamannerg.

-18. mai: Delfi tühistab kultusfilmi „Siin me oleme“ seal kõlava fraasi „Kust sa, lilleke, siia said?“ pärast.

 

JUUNI

-3. juuni: Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart laseb Estonia teatri juurdeehituse asemele rajada ruumid korea võitluskunstide jaoks. Estonia teatri repertuaari tuleb koheselt hulk idamaist kraami, alustades kabukiteatri paremate palade buketist ja lõpetades balletiga „Parasiit“

-6. juuni: Terviseameti külmladu võtab esmakordselt osa Tallinna saunamaratonist

-23. juuni: Võidupüha paraad peetakse seekord Tootsi tuulepargis.

-23. juuni: Jaanilõkked, kui iganenud ja loodust hävitav komme on nüüdsest tühistatud. Sallitud on ainult virtuaalsed tulukesed akendel.

 

JUULI

-2. juuli: Majandusminister (kes ta nime enam mäletab, aga tal on vuntsid) korjab kärbete tõttu maanteede äärest liiklusmärgid.

-7. juuli: Kaja Kallas teeb IQ testi ja saab teada, et alla saja on ka number.

-18. juuli: Politsei asub kokku korjama kagupiirile veetud okastraati, et see Leedule kinkida. Traatidest leitakse sinna kinni jäänud kakskümmend jänest, neli rebast, kaks kitse, üks piirivalvekoer ja kolm põgenikku Lähis-Idast.

-21. juuli: Ott Tänak võtab kaardilugejaks Martin Repinski.

 

AUGUST

-5. august: Andrus Ansip toob Palmse mõisas välja suveetenduse „Pirtsakas mõisapreili ehk Häda mõistuse pärast“.

-11. august: Maaeluminister Urmas Kruuse hakkab Pihkva lennujaama kaudu tooma Eestisse põllutöölisi.

-20. august: President Alar Karis kutsub Kadrioru Roosiaeda ainult väga targad kultuuriinimesed. Seekordki peab ta taas piirduma iseendaga.

-30. august: Liina Kersna kuulutab kooliaasta avatuks, pakkudes võimaluse kõikidel koduõppe asemel koolis ööbida.

 

SEPTEMBER

-2. september: Kaja Kallas soovib lõpuks tagasi astuda, aga mitte keegi ei soovi omakorda tema asemele astuda.

-9. september: ETV „Ringvaate“ uut hooaega hakkavad Lõbu ja Reikopi asemel juhtima Taivo Piller, Mart Haber ja nende kaksikud.

-19. september: Martin Repinski hakkab hoopis Wolti toidukulleriks. Et valijatele veelgi lähemale jõuda ja usutavam näida, teeb ta black face’i, sattudes sellega rassismisüüdistuste alla.

-28. september: Kuulus maag Anzori kaotab ära Estonia laevavraki.

 

OKTOOBER

-1. oktoober: Kaja Kallas leiab Stenbocki maja raamaturiiulite vahelt järjekordse testi, millest saab teada, mis loomaga ta kõige rohkem sarnaneb. „Kas minus polegi piisavalt oravat?“ imestab Kallas, kui saab vastuseks rott.

-7. oktoober: sotsidest revolutsioonilised madrused korraldavad Toompea lossis tormijooksu.

-11. oktoober: Kuna kreeka tähestik saab otsa, siis nimetatakse koroonaviiruse uus tüvi lihtsalt gripiks. Hanerasv on soovituslik.

-23. oktoober: Rahvusringhääling hakkab pühapäeva hommikuti näitama nostalgiaseriaali „Teenin Nõukogude Liitu“.

 

NOVEMBER

-3. november: Kapo aastaraamatus kirjeldab üks peatükk eelmise valitsuse kukutamist: „Kutsusime kogu meedia kokku, et anda pressikonverentsil kõikidele huvilistele korraga teada, milline on seis meie majaehitusel, aga Jüri Ratas jõudis juba ähmiga tagasi astuda,“ seisab raamatus.

-10. november: Siseminister Kristian Jaani annab miilitsapäeval välja auhinna kõige ebainimlikumale politseinikule. Auhinnaks on kuldne teleskoopnui.

-12. november: Sotsiaalminister Signe Riisalo helistab Kaja Kallasele ja palub meelde tuletada, mis valdkonna minister ta üldse on, kuna ta pole tükk aega midagi teinud.

-22. november: Riigikogu annab välja eelmisel aastal Reformierakonna ja sotside ligi kümmet tuhandet obstruktsiooniettepanekut sisaldava koguteose pealkirjaga „Kas te soovite rubla tagasi?“

 

DETSEMBER

-1. detsember: Rohepöördest vaimustunud valitsusliit keelab sel talvel ahjukütmise puudega.

-20. detsember: Aasta toiduaineks kuulutatakse kobarkäkk.

-24. detsember: Politsei vahistab suuroperatsiooni käigus kümneid jõuluvanasid ja päkapikke, kes väikseid lapsi ahistavad.

-31. detsember: Valitsus keelab ilutulestiku, sest teadusuuringud näitavad, et see levitab koroonaviirust.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused