Eesti inimesed ja ettevõtjad maksavad paisuvate elektriarvetega kinni Reformierakonna valitsuse saamatuse.
2025. aasta märtsis maksis Eesti elektritarbija börsielektri eest keskmiselt 36% rohkem kui aasta varem. Arved paisuvad, aga vastutajaid ei paista – kas keegi meid elektribörsile viinud poliitikutest, või täna Eestit sellel “börsil” hoidvatest valitsuse liikmetest vastutab?
Ei vastuta. Börsisüsteem, mida Reformierakond aastaid õigustab ja mis omal ajal Isamaa abiga vastu võeti, on muutunud sisuliselt kasiinoks, kus eestlased maksavad kaudselt kinni Skandinaavia energiaturu kõikumised, merekaablite puuduliku läbilaskevõime ja Soome elektrijaamade remonttööd.
Eesti riik ei suuda täna kontrollida ei elektri hinda, ega tagada varustuskindlust, ometi on elekter esmatarbekaup, nii ettevõtete kui inimeste poolt vaadates ja peaks olema elutähtsa teenusena riiklikult tagatud ning mõistliku hinnaga, mis katab ära tootmise omakulud.
EKRE on korduvalt nõudnud, et valitsus loobuks Nord Pooli niinimetatud “börsist” ning tagaks Eesti inimestele ja ettevõtetele stabiilse hinnaga ja taskukohase elektri. Täna valitsuses olevate Reformierakonna ja Eesti 200 pilk on kahjuks suunatud Brüsselisse ja meie majanduse sõlmküsimuseks oleva kõrge elektrihinna probleemi sisulise lahendamise asemel tegeletakse eurodirektiivide jõustamise ja muude asendustegevustega. Lisaks pressitakse selle kõrvalt Eestile peale ebastabiilset tuuleenergiat – lõpule läheneva rohepöörde jäänukit, mis elektri hinna probleemi Eestis ei lahenda.
Kui valitsus ei suuda oma inimesi elektribörsi nimelise räkiti eest kaitsta, tuleb Eesti inimestel endal asuda oma kodude ja ettevõtete kaitsele – esimene võimalus selleks on juba saabuval sügisel valimiskastide juures.
Siim Pohlak, Riigikogu liige (EKRE)