Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soolise palgalõhe kaotamiseks on vaja naisi ergutada, mitte mehi materdada

-
27.08.2020
Huvitav, kas uuringu teinud SEB pank ise ka mees- ja naisettevõtjatel mingit vahet teeb või võtabki mõlemaid oludest sõltumata “soovõrdselt”?
© Uued Uudised

Kuigi võrdsusvolinik Liisa Pakosta üritab iga hinna eest tõestada, nagu oleks soolise palgalõhe taga kellegi pahatahtlikkus, tuleks selles küsimuses pigem ergutada noori naisi, mitte materdada keskealisi valgeid heteromehi.

SEB noorte uuringu kohaselt hindavad noored naised oma praegustele teadmistele ja kogemustele vastavat palgataset meestest tunduvalt madalamaks.

Üle 1000-eurost palka ootab vaid 44 protsenti naistest, kuid 72 protsenti meestest. Samuti on mehed palju optimistlikumad oma tulevaste sissetulekute osas, kus üle 1500 euro suurust palka ootab ligi 40 protsenti meestest ja vaid 16 protsenti naistest, teatas SEB.

Ainult 2 protsenti naistest usub, et on ühe aasta pärast väärt rohkem kui 2000-eurost palka, samas on vastav osakaal meeste seas 15 protsenti.

“Tänases ühiskonnas oleks ilmselgelt vale eeldada, et naiste oskuste ja kogemuste pagas on meeste omast väiksem või mingil põhjusel kehvem, sest hariduse kättesaadavus on väga heal tasemel ning soolised piirangud puuduvad. Meie ühiskonnas on karjäärivõimalused mõlema soo jaoks avatud pea igas elusfääris, samas näeme endiselt, et noori naisi saadab karjääriteel suurem ebakindlus ja madalamad ootused,” nentis SEB noorte kliendisegmendi müügijuht Merit Kalm.

Kogu uudis näitab, et palgalõhe küsimuses tuleks tegeleda pigem naiste endiga – tõsta nende enesekindlust, väärtustunnetust, usku endasse ja oma võimetesse. Ka mehed peaksid naisi neis küsimustes toetama, kuid mitte “triibulistest nimekirjadest”, vaid kompetentsist lähtuvalt.

Kogu soolise palgalõhe küsimus on hetkel liiga ideologiseeritud ja muudetud osakeseks neomarksistlikuks naiste võrdõiguslusest. Tegelikult vajab probleem teaduspõhist käsitlust ja erinevate sugude koostööd, mitte vastandamist.

Ja lõpetuseks: Haridus- ja noorteameti juhiks valitud Ulla Ilissoni põhipalgaks määras haridusminister Mailis Reps 6900 eurot kuus. Väidetavalt olevat too pangas teeninud naisterahvas sellise palganumbri ise ette pannud – mitte kõik naised ei häbeneda küsida ja teised anda.