Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sorose agenda valmistub enne USA valimisi sotsiaalmeediat oma kontrolli alla võtma

-
30.09.2020
Facebook on Eestiski suusulgejana tuntud.
© Internet

Facebook on valmis kutsuma ametisse oma uue järelevalvenõukogu, mille kahekümnest liikmest kaheksateistkümnel on tihedad kontaktid globalistist miljardäri George Sorose ja tema Avatud Ühiskonna Fondiga. Samm on tekitanud pahameelt konservatiivide ridades, kes pelgavad, et tulemas on uus massiline tsenseerimine. Financial Timesi andmetel alustab uus järelevalvenõukogu tegevust juba enne 3. novembril toimuvaid USA presidendi valimisi.

Nõukogu hakkab tegelema sisuhaldajate otsuste vastu esitatud kaebustega. Esimesed kaebused võetakse arutelu alla ilmselt oktoobri keskel, kuid iga kaebuse läbitöötamiseks võib kuluda kuni 90 päeva, mis tähendab, et nõukogu võib langetada oma otsused presidendivalimistega seoses tehtud kaebuste osas alles uue aasta alguses.

Facebook on juba teatanud, et nädal enne valimisi ei luba platvorm edastada poliitilist reklaami, mis on tagasilöök just Trumpi kampaaniale, kuna Trump kasutab sotsiaalmeediat vasakpoolsest peavoolumeediast mööda minemiseks. Samas võib Facebook minna kampaaniareklaamide keelustamisest ka kaugemale, näiteks plaanitakse nn hädaolukorra plaani koostamist valimisõhtuks ja võidakse piirata ka valimistega seotud info postitamist juhul, kui olukord Ameerika Ühendriikides peaks muutuma väga „kaootiliseks“. Väidetavalt on Facebookil valmis mitmeid erinevaid valimistega seotud tegutsemisplaane, mida kasutatakse vastavalt olukorrale.

Hillary Clinton on juba öelnud, et Joe Biden ei tohi mitte mingil tingimusel oma kaotust tunnistada ja kontroll sotsiaalmeedia üle aitab kaasa avalikkusele esitatava narratiivi loomisele.

Üks tähtsamaid teemasid sotsiaalmeedias nii valimiste eel kui ka järel on ilmselt valimispettused. Trump ja vabariiklased on avaldanud muret valimissüsteemi usaldusväärsuse üle, põhjusel, et sel aastal oodatakse tavapärasest rohkem posti teel hääletamist, mis aga ei ole nii turvaline. Posti teel saadetud hääletussedelite kokku lugemiseks võib kuluda nädalaid ja sel ajal võib tulla ette ka rahutusi. Alles möödunud nädalal arreteeriti seoses valimispettusega üks Ida-Texase demokraadist valimisametnik, lisaks on avastatud teisigi valimispettusi, mille uurimisega tegeleb FBI ja justiitsministeerium.

Ent hoolimata põhjendatud murest posti teel tehtavate valimisrikkumiste pärast, märkis Twitter hiljuti kahtlaseks Donald Trumpi sõnumi: „Ole teadlik, kuidas hääletada posti teel turvaliselt.“ Facebook plaanib aga valimiste eel võtta kõrgendatud tähelepanu alla n-ö agressiivsemad postitused ja ka posti teel hääletamise kohta levitatava „valeinfo“.

Nii või teisiti, juhul kui Trump peaks seadma valimistulemused ja posti teel hääletamise protsessi kahtluse alla, juhul kui ta kuulutab end valimiste võitjaks enne, kui sotsiaalmeediaplatvormid teda võitjaks peavad või kui valimistejärgne Ameerika langeb kaosesse, siis on Facebookil ja tema järelevalvenõukogul tohutu võim ameeriklasteni jõudva info üle.

Allikas: Remix News