Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsiaalmeedias levib jutt Venemaa võimalikust agressioonist Ukrainas

-
10.08.2016
Sotsiaalmeedias levib jutt Venemaa võimalikust agressioonist Ukrainas

Sotsiaalmeedias on viimastel tundidel sagenenud poliitikavaatlejate viited sellele, et Moskva tegevus okupeeritud Krimmis ja sellega seoses vallandatud propagandakampaania võib tähendada Venemaa peatset rünnakut Ukrainale.

Vene Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) teatas kolmapäeval, et hoidis Krimmis ära Ukraina sõjaväeluure plaanitud terroriakti.

Ukraina diversantide grupp tabati ööl vastu 7. augustit (pühapäeva) ja selle käigus hukkus üks FSB töötaja, teatas Vene julgeolekuamet. Ööl vastu esmaspäeva tõrjuti veel kahe diversioonigrupi sissetung, väitis FSB.

Vene president Vladimir Putin süüdistas kolmapäeval Ukrainat terrorismis seoses väidetava katsega tungida Krimmi. “See on väga murettekitav uudis,” ütles Putin, süüdistades Kiievit “terrorismi praktiseerimises” ja lubades suurendada julgeolekut Krimmis.

“Ja nüüd süüdistab president Putin Ukrainat terrorismis. Selline muster ei tõota head,” kirjutas kolmapäeva õhtul Twitteris Rootsi kauaaegne välisminister Carl Bildt.

Pisut hiljem teatas Putin, et ei näe mõtet osaleda niinimetatud Normandia formaadi kohtumisel, mille vahendusel sõlmiti Ukrainas valitsusvägede ja Vene-meelsete separatistide vahel lahingud lõpetanud Minski lepped. Normandia formaadis osalevad lisaks Venemaale veel ka Ukraina, Saksamaa ja Prantsusmaa ning grupi järgmine kohtumine oli kavas septembri algul G20 riikide tippkohtumise ajal Hiinas.

“Ja nüüd ütleb Venemaa veel, et ei osale Minski formaadi kohtumisel. Selge poliitilis-propagandistlik-militaarne koondumine millekski,” kommenteeris Bildt pisut hiljem.

Venemaa poliitikat kajastava veebiväljaande Intersection: Russia/Europe/World tegevdirektor Anton Barbashin küsib samas: “Putin väitis, et Ukraina läheb üle terrorile. Mis tuleb järgmiseks?”

“On olemas provokatsioon ja samas on paigas Vene invasiooniüksused,” kirjutas Twitteris soomlasest sõjandus- ja julgeolekukommentaator Petri Mäkelä.

Kahtlusi võimalike pingete eskaleerumise kohta väljendas juba esmaspäeval ka USA analüütik ja poliitikavaatleja Paul Globe, kes küsis oma artiklis, kas Putin kasutab olümpiamänge ära uueks agressiooniks oma naabrite vastu.

Kaheksa aastat tagasi 2008. aasta Pekingi olümpiamängude ajal ründas Venemaa Gruusiat. Sündmused, mis viisid Ukrainale kuuluva Krimmi annekteerimiseni, algasid Sotši olümpiamängude lõpuga samal ajal 2014. aasta 23. veebruaril.

Sotsiaalmeedias ja analüütikutegi seas spekuleeritakse sellestki, et ühed võimaliku Venemaa agressiooni ohvrid võivad olla ka Balti riigid.

BNS-UU