Kuigi Euroopa Liidu praeguse juhtkonna föderaliseerumisele rajatud kurssi toetav meedia jätkab Brexiti kujutamist kui rumalust, mis paiskab Suurbritannia arengus tagasi, jätkavad britid ise liidust eemaldumist ning kogu protsess ise muutub üha enam tagasipöördumatumaks.
Briti parlamendi alamkoda kiitis kolmapäeval häältega 324-295 heaks Brexiti-seaduse ja saatis selle edasi ülemkotta. Kõnealune seadus on üks mitmetest, mille peaminister Theresa May vähemusvalitsus peab vastu võtma, valmistamaks ette Ühendkuningriigi lahkumist EL-ist 2019. aasta märtsis.
Brexiti-minister David Davis ütles, et seadus tagab “sujuva ja korrapärase lahkumise” Euroopa Liidust, vahendab BNS. “Seadus on väga tähtis valmistamaks riiki ette ajalooliseks verstapostiks, lahkumiseks Euroopa Liidust,” ütles Davis seadusandjatele enne hääletust.
Brexiti-seadus tühistab 1972. aasta seaduse, mis tegi Suurbritanniast Euroopa Liidu liikme. Ülemkoda võib veel nõuda muudatuste tegemist seadusesse, kui lordid asuvad seda 30. jaanuaril läbi vaatama.
Parlamendi alamkoja liikmed esitasid seaduseelnõusse rohkem kui 500 muudatust ja kulutasid nende arutamiseks üle 80 tunni. Davis märkis, et Brexiti-seadus läheb lordide kätte “parendatud” kujul.