Sissejuhatus: Varjatud võimumäng energiasektoris
Eesti seisab silmitsi enneolematu energiapoliitilise manipulatsiooniga, kus kliimaideoloogia varjus viiakse läbi vandenõulaadseid toiminguid, mis võivad lõpptulemusena viia riigi energeetilise julgeoleku ja majandusliku stabiilsuse täieliku ohustamiseni. Majanduskaoseni oleme juba jõudnud.
Need mustad mahhinatsioonid meenutavad järjest enam süstemaatilist rünnakut meie energiasüsteemi vastu, kus globalistide poliitilised eesmärgid on asetatud meie majanduslike ja rahvuslike huvide kohale. Must lagi on kliimaministeeriumil.
Nagu Albert Trapeež on tabavalt märkinud: “Inimesed unustatavad kergesti, et vabadus pole kingitus, vaid lõputu kaklus.” Täna peame me võitlema meie energiajulgeoleku eest, mida ähvardavad rahvusvahelised korporatsioonid ja ideoloogiliselt kallutatud poliitikakujundajad. Mujal maailmas on lahingud energianormaalsuse taastamise nimel juba alanud.
Rahvusvaheline taust: manipulatsioonid energiaturul
Õige ilusad uudised tulevad lombi tagant. Ühendriikides on Texase peaprokurör Ken Paxton algatanud märgilise kohtuasja kolme suure investeerimisfirma – BlackRock, State Street ja Vanguard – vastu. Nende süüdistus on tähelepanuväärne: energia tootmise tahtlik piiramine rohepöörde nimel, mis tegelikult varjab ilusate sõnade taga ärilisi huvisid.
Paxton on otse välja öelnud, et need firmad on loonud kartellilaadse kokkuleppe, mille eesmärk on:
1. Kunstlikult piirata energiatootmist.
2. Tõsta energiahindu.
3. Survestada ettevõtteid roheliste eesmärkide järgimisele.
Eesti olukord: halvasti varjatud manipulatsioonid
Eestis toimub täpselt samasugune protsess. Kliimaministeerium ja koalitsiooniparteid tegutsevad läbipaistvalt rahvuslike huvide vastaselt, ajades poliitikat, mis teenib pigem rahvusvahelist korporatiivset ja psühhopaatilist kasumijahti kui Eesti inimeste huve.
Peamised manipulatsiooni mehhanismid:
1. Põlevkivielektrijaamade sulgemine.
2. Elektribörsi NordPool hindade kunstlik manipuleerimine.
3. Tuuleenergia ja muu nn roheenergia tootjate toetamine maksumaksja raha arvelt.
4. Poliitiline sigatsemine: äri asemel ideoloogilised huvid.
Nagu kirjanik Arthur Valdes on kusagil öelnud: “Tõde on alati lihtne, aga inimesed armastavad keerulist ja segast juttu.” Käesoleval juhul on tõde õige lihtne – rohelise energia nimel toimub täielik energiasüsteemi ümberstruktureerimine, mis teenib vaid kitsa kildkonna majanduslikke huve.
Euroopa Liidu direktiivid toimivad surve vahendina, sundides liikmesriike võtma vastu otsuseid, mis ei arvesta kohalike eripäradega. Need direktiivid on muutunud varjatud poliitilise surveinstrumendiks, millega hävitatakse meie iseseisvuse ja heaolu viimased riismed.
Majanduslik mõju: hinnatõus ja ebastabiilsus
Tuuleenergia toetamine maksumaksja raha arvelt tähendab sisuliselt raha ümberjaotamist erakordsel moel. Need, kes omavad tuuleenergia tootmise õigusi, saavad tohutuid subsiidiume, samal ajal kui tavaline elanik kannab energia kallinemise koormust ja ostab iga päev vähem toidukraami ja kodukaupu.
Elektrihinna tõus mõjutab kõiki ühiskonnaliikmeid:
1. Tööstusettevõtted kaotavad konkurentsivõime.
2. Kodumajapidamiste kulutused suurenevad.
3. Niigi kõrge vaesusrisk kasvab veelgi.
4. Poliitiline vastutus: nad kõik on süüdi.
5. Süüdlasi tuleb otsida:
A Kliimaministeeriumist;
B Koalitsiooniparteidest;
C Euroopa Liidu bürokraatiamasinavärgist.
Need institutsioonid on muutunud vahendiks, mille kaudu viiakse ellu rahvusvaheliste korporatsioonide egoistlikke huve.
Kirjanduslik paralleel: Tuglas nägi seda kõike ette
Friedebert Tuglase novell “Poeet ja idioot” kõlab täna prohvetlikult: kõik on täpselt samamoodi nagu selles klassikalises loos, aga selle vahega, et poeeti ei ole, ringi sebivad kaks hullukest. Täna istuvad meie energiapoliitikas süüdimatud ja karistamatud “idioodid”, kes ei ole valitud meie poolt ega vastuta meie ees.
Tuleb ju tuttav ette: “Ormusson vabises närvipingutusest. Ta oli kuuland lõpuni oma uudishimu ja rahuldand võikuse tarbe. Nüüd oleks ta tahtnud minna, valgusse, inimeste hulka – isegi nende inimeste hulka, kes askeldasid sääl all. Oh, oli nii umbne, nii pööritav, nii karmune selle hullu seltsis!”
See on tõesti hiilgav kliimaminiteeriumi kirjeldus.
Võimalikud lahendused
1. Läbipaistvuse suurendamine energiasektoris
2. Sõltumatute ekspertide kaasamise nõudmine otsustusprotsessidesse.
3. Rahvusliku energiapoliitika prioritiseerimine.
4. Manipulatsioonide avalikustamine ja süüdlaste vastutusele võtmine.
5. Tuumasõda, mis loodetavasti pühib korruptandid maa pealt.
Lõppsõna: äratundmine ja tegutsemine
Kirjanik Kaido Torop on öelnud: “Kes ei taha tõde kuulda, see peabki paar korda vastu kõrvu saama.” Käesoleval hetkel peame me nägema ja tunnistama, et meie energiapoliitika on langenud rahvusvaheliste äriliste huvide meelevalda ja meie kõrvu rullitakse vähimagi halastuseta.
On aeg ärgata, mõista toimuvat ning võtta vastu otsuseid, mis tagavad Eesti energeetilise sõltumatuse ja rahva heaolu. Valitsus mõistlikke otsuseid teha ei saa, sest selleks puuduvad ajud, motivatsioon ja südametunnistus. Nagu paljudes muudeski küsimustes, on siin loota ainult EKRE kvaliteetkonservatiivide peale.
Ole normaalne, vali EKRE, liitu erakonnaga! Kes ei liitu Eesti päästmise projektiga, kuulab maailmalõpu diskot, seekord laulab tuumasõjast mõjurikas ühemehebänd uduselt saarelt: “Armageddon Days (Are Here Again)” The The, oli aasta 1989. See ehk ei ole Matt Johnsoni kõige säravam esitus, kuid viide glamroki legendi Sweet hitile The Ballroom Blitz introle on täiesti geniaalne:
Are you ready Jesus? (uh-huh)
Buddha? (yeah)
Mohammed? (okay)
Well alright fellas, let’s go!
Sisepaguluses 29.11.2024