Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Talupidaja Ando Tulvik: vaid EKRE suudab leida tasakaalu põllumajandusliku tootmise ja külaelu sotsiaalse baasi vahel

-
07.07.2021
Ando Tulvik
© UU

Meie eestlased oleme  läbi aegade olnud maa – ja metsarahvas ning see on aidanud meil püsima jääda . See on  pakkunud meile kaitset  okupantide  , nüüd migrantide ja kui soovite, siis ka koroona eest.

3 .mail tegid viis maaeluga seotud organisatsiooni pöördumise Eesti Vabariigi Valitsuse poole protestimaks  järjest lisanduvate  piirangute kehtestamise vastu maaelu traditsioonilistele tegevusaladele . Ajakirjanduses toodi see ära pealkirja all “Mõõt on täis ” Talupidajana  ütleksin  et see mõõt on juba ammu täis! Positiivset  tulemust  ei oota  olukorras, kus maaeluministri ametikohal on juba teist korda inimene, kes eelmisel korral seakasvatajatelt lausa halvustava üüdnime pälvis. Valitsus ise aga tõstis minu andmetel  1. aprillist oma palka  ja asus  samas eelarvekärpeid  kavandama.

Enamus Eesti  taasiseseisvusaja  valitsustest  on maarahva poole  tagumise poolega . Alguse tegi lahti Mart Laari  nn “isamaaline ” valitsus, kes tollased piima- ja lihakombinaadid külma rahuga  põllumeeste arvel pankrotti lasi minna, teatades  rõõmsalt naeratades, et  valitsus  majandusse ei sekku. Sekkus küll ja kuidas veel! Eesti maaelule omaste  peretalude massilise hävimise hinnaga. Talude taastamiseks tulid inimesed linnast maale tagasi. Siit algas aga vastupidine protsess – külade tühjenemine, siia ulatuvad ka  tänase võõrtööjõu vajaduse juured . Euroopa Liiduga ühinemisel  sai põllumajandusest toetuspõhine tootmisala . Algas  maade  kokkuost ja rentimine  mujalt tulnud  rahaga. Tootmise  järsk kontsentreerumine  järjest  kitseneva  omanikeringi kätte, sealhulgas väljastpoolt Eestit, mis mind eriti murelikuks teeb.

Maarahvalt  võetakse  järk – järgult  ära tema ressursid: maa  ja mets . Neil  ei ole võimalik kaasa rääkida selles, kes  külas põldu harib või metsa raiub ja sellest kasu saab. Tulu viiakse maalt välja. Ma ei tunne nostalgiat kunagi Eesti maaelus valdavaks olnud  peretalude suhtes olukorras, kus tänaseks  toodetakse   üle 80 % põllumajandustoodangust nn suurtootjate poolt, kellest osa on ka peretalud. Oluline on, et omanik elab kohapeal. Meedias  taevani kiidetud enampakkumise korras maa- ja metsa müük on Eesti julgeolekut kahjustav ja kuritegelik. Kohalikul  rahval sinna reeglina asja ei ole, tean oma kogemustest.

2018.a. suvel avaldati “Maalehe” huumoriküljel Erki Evestuse  pilapilt Eesti  200, mille sisuks oli: üks mets, üks põld, üks laut… ja üks  eestlane. Seoses  Eesti põllumajandusettevõtteid  kokku ostnud  Joakim  Heleniuse  liitumisel  erakonnaga Eesti 200  omandas see pilt minu silmis senisest hoopis süngema värvingu.

Meil on vaja leida tasakaal põllumajandusliku tootmise ja külaelu sotsiaalse baasi vahel, et riigi territoorium oleks ühtlaselt asustatud.

Tänasel  Eesti poliitilisel maastikul  suudab seda  vaid Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, viies  ellu  meie maaelu programmi  seda  uute lahendustega täiendades.

Ando Tulvik