Üks marksistliku ajupesu läbinud tudeng on Postimehes sõna võtnud ja kogu maailma pea peale pööranud.
“Aeg on üle saada paremelitistlikust foobiast vasakpoolsuse ees,” kirjutab Tartu Ülikooli riigiteaduste üliõpilane Karl Lembit Laane. Seega identifitseerib noor mees ennast kohe vasakpoolsena.
Laane seostab konservatiivide rünnakuid vasakliberaalide vastu Lenini ja bolševike rünnakutega “vasakliberaalide” vastu, kelleks tudeng peab tollaseid esseere, menševikke ja kadette, kujutades ette, et nood oleks kehtestanud “rahva võimu”.
“Need jõud olid bolševike meelest nii suur oht, et esimese asjana hävitasid nad Venemaal just sotsiaaldemokraadid ja alles seejärel pöördusid kodanlaste, konservatiivide ja monarhistide vastu,” kirjutab Laane, väites, et bolševikud olevat alati pidanud sotsiaaldemokraate suurimaks ohuks.
Siin sogab Laane täiega. Bolševikud, menševikud ja esseerid olid kõik verevalajatest revolutsiooni kandjad – I Nõukogude kongressil juunis 1917, kus osales 1090 delegaati rohkem kui 400 nõukogust, oli esseeridel 285 kohta, menševikel 248 ja bolševikel 105 kohta. Kuna bolševikud hakkasid varju jääma, võtsid nad kasutusele terrori teiste endasuguste vastu, esseeride partei aga keelustati alles 1920. aastal. Esseeride võitlusvahendiks oli pikka aega terror.
Lühidalt – bolševikud kui kõige radikaalsemad sotsiaademokraatidest hävitasid praktiliselt kõik enda ümber, nii parem- kui vasakpoolsed, ja nende viha esseeride ning menševike vastu oli tingitud sellest, et nad kartsid oma revolutsiooniliste kaasvõitlejate tõusmist üldiste tapatalgute etteotsa. Seega on vale Laane väide, nagu oleks Lenin pidanud nn vasakliberaale ohtlikumaks kui kodanlust ja monarhiste – viimastega võitlesid bolševikud rinnetel, menševike ja esseeridega aga nurgatagustes võitlustes.
Lenin ja Stalin olid kurjategijad ja väidetavalt oleks Trotski veelgi hullem olnud – kõik nad üheskoos, kõik punalipu all, hävitasid nii vastaseid kui iseenda võitluskaaslasi, kes jalgu jäid, ja keegi sotsiaaldemokraatia lipu all polnud teistest parem.
Edasi vastandab Laane teadlikult vasakpoolsed kultuuritegelased, kes on tõesti Eestile midagi andnud, “tänase paremrindega, kes tahtvat püstitada mingi Ameerika paremäärmuslikest ringkondadest imporditud reaktsioonilise ersatskristluse puusliku”, millel polevat meie kultuuriruumiga mitte mingisugust pistmist. See on marksismi tipp – vasakpoolsete kaitstav eesti kultuur versus parempoolsete imporditav Lääne kultuur.
Laane unustab, et vasakpoolsete loomeinimeste looming tekkis eelmise iseseisvuse aastatel rahvusriigis ja hääbus kohe, kui võimule tulid vasakpoolsed okupantide käsilased. Noor tudeng vist ei tea, kuidas nõukaajal Tammsaaret õpetati – et Vargamäe Andres olevat justkui tõestanud talude elujõulisuse puudumist ja kollektiivmajandite eeliseid.
Teine moment noormarksisti vassimistes on see, et sotside kultiveeritav multikultuursus hävitaks tänases maailmas eesti keele ja kultuuri lühikese ajaga. Praegused Eesti sotsid ja jagavad eestlust ja Eestit kõigile tahtjatele, toovad siia kõiki, kes vaid soovivad – ükski rahvuskultuur ei pea ülemaailmastumises vastu.
Lõpetuseks väidab Laine, et vasakliberaalsuse vastasusega olevat eesti rahvas ära hirmutatud, kuigi see olevat päästev jõud. Keda te oma multikultiga päästate? Ehk aafriklasi, aga mitte eestlust.
“Lenin oleks uhke. Olgugi et tema ja Nõukogude Liit on juba ammu surnud, elavad nende ideaalid meie parempoolsete mõtlejate peades edasi,” – sellist jaburust võib tõesti ainult marksist kirjutada. Vasakäärmuslane Lenin elab parempoolsete peas…
“Jääb vaid loota, et vasakliberaalid suudavad sellest «põlvest põlve» edasi kandunud ühisrindest läbi murda ning teha lõpu sellele paremelitistlikule taagale, mida meie rahvas on olnud sunnitud taluma juba pea 30 aastat,” lõpetab Laine. Et sotsid tooksid tagasi selle hävitusliku ideoloogia, mis igas sotsiaaldemokraatia vormis on inimsusevastane ja maailma hävitav? Tänan, EI!
Ühe järelduse võib veel teha – Tartu Ülikooli riigiteaduste kateedris õpetatakse ehedaimat marksismi ja Postimees vahendab seda mõnuga. Kas Eesti kõrgharidus on tõesti neomarksistide kontrolli alla läinud? Lauristini arvestades muidugi…
Allikas: Postimees