Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tartus koroonaviiruse koldeks saanud ühiselamus elavad väidetavalt välistudengid

-
19.04.2020
Kiirabiauto
© Uued Uudised

Hiljuti avastati viirusekolle 281 elanikuga ühiselamus Tartus aadressil Raatuse 22, kus väidetavalt elavad peamiselt võõrsilt tulijad.

On teada, et 9. aprillil peeti ühiselamus 14 osalejaga pidu, 18. aprilli kella 18 seisuga on Raatuse ühiselamu elanike testimisel tuvastatud 16 positiivset koroonaviiruse proovi. Kokku on tehtud ligi 300 testi.

Mitmed sealsed elanikud polnud käitunud eriolukorras vastutustundlikult ja osa on testidest hoidunud, kirjutab Tartu Postimees.

Üks Raatuse ühiselamu elanikest, hispaanlanna Maria Gonzalez Carpio, ütles Tartu Postimehele, et tunneb osasid nakatunuid nägupidi ning tema teada on need prantslased. Kodumaale ta ei kavatse naasta, sest seal on koroonapuhang olnud hullem kui Eestis.

“Teadaolevalt on suurem osa majaelanikke välismaalased. Siit tuleneb ka ebakõla Tartumaale registreeritud positiivsete testide arvus. Kui inimene elab Tartus ühiselamus, aga tema registrijärgne elukoht on välismaal, siis on tema positiivse testi märge kantud maakondlikus ülevaates märksõna “teadmata” alla,” kirjutas Tartu Postimees.

Uued Uudised ei taha väita, nagu oleks välismaalased suurem ohugrupp kui eestlased, sest seesama Tartu Postimees kirjutab ka eesti noorte pidudest. Küll aga võib ohuteguriks saada välismaalaste pealiskaudne suhtumine piirangutesse, kui riik pole “oma”.

Kui oma riigis kuulatakse tuttavaid poliitikuid ja tuntud institutsioone, siis Eestis ei pruugi välismaalane sellest huvituda või viib ennast kõigega kurssi pealiskaudselt, seda enam, et Eesti haridussüsteem soodustab välistudengite inglisekeelset õpet ja eestikeelne kohapealne info, mida on rohkem, jääb neile kättesaamatuks.

Väga suur ohutegur on ka see propaganda, mida Eesti ühiskonna “sallivuslik” osa välismaalaste, sealhulgas noorte tudengite seas levitab – et Eestis olevat võimul “rassistid”. See võib paljud välistudengid arvama panna, et sellist valitsust ei pea ka nemad protestiks kuulama.

Hiljuti kirjutas Uutes Uudistes üks eestlanna sellest, kuidas eestlaste puhul me vähemalt teame, milline on nende mentaliteet, mida aga välismaalaste puhul me seda eriti ei tea – teda šokeeris näiteks karantiinipiirangute eiramine venelaste poolt, sest valitsus kiusavat venelasi ja sellist valitsust nemad ei kuulavat (Delfi põhjal).

Ungaris saatis valitsus karantiinireegleid rikkunud Iraani tudengid maalt välja ja see vallandas liberaalide meeletu hädakisa. Kui Eestis võtab seda ette rahvuskonservatiivist siseminister, siis tõuseb süüdistustelaine kindlasti taevani.

Kui keegi ütleb, et eestlased teevad ka, siis on tal õigus – aga miks me peame siin hoidma välismaalasi “kes teevad ka”. Sest ilma nendeta oleks juhtumeid vähem.