Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Testida või mitte: tegelikult ei tea “eksperdid” viirusega seonduvast õieti mitte midagi

-
08.11.2021
Testimine
© Scanpix

Seda, et Terviseamet, valitsus ja igasugused teised nn eksperdid annavad üksteisele vastukäivaid signaale, on juba ammu rahva segadusse ajanud. Me ei tea sellest viiryusest järelikult siiani suurt midagi, vaktsiinidest rääkimata. Tänasest on selle kohta tüüpiline ja ilmestav näide meedias ilmunud pealkirjadest: „Kadai: Eestis on testimisega natuke üle võlli mindud“ (ERR) ja „Fischer: on üsna selge, et koroonateste tehakse liiga vähe“ (Postimees).

Ja siis peab inimene aru saama, mis on õige, mis vale, mis hea, mis halb. Ja peame uskuma, et valitsusel on plaan. Ja siis peaks imestama, miks inimesed ei usalda ametlikke andmeid.

Konkreetselt siis Tartu ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer, teadusnõukoja liige vaidleb vastu õiguskantsleri nõunikule terviseala küsimustes Martin Kadaile, et testimisega ei ole Eestis liiale mindud.

„Kui terve inimene on vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud, aga me testime teda ja saame positiivse tulemuse, siis mis otsuse tervishoiutöötaja selle peale teeb?“ arutles Kadai.

Fischer aga leiab, et täna testitakse Eestis isegi vähe. „Kui paljude meetmete osas esineb üle maailma nii poolt- kui vastuargumente, siis on üks, kus praktiliselt kõik teadlased ja valitsuste teadusnõustajad ühel meelel on: „test-trace-isolate“ (eesti k. testi, kaardista, isoleeri) strateegia on pandeemia kontrollil ülioluline,“ kirjutas Fischer ühismeedias.

„On üsna selge, et meil testitakse liiga vähe ja just see on üks põhjustest, miks me praegu oleme sellises olukorras, nagu me oleme,“ on ta kindel.

Endine terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja, praegune õiguskantsleri nõunik terviseala küsimustes Martin Kadai seevastu soovitab riikidevahelised koroonaviiruse nakatumise edetabelid ära unustada ega näe ka mõtet sümptomiteta inimeste testimisel.